Candemir'den CHP'li üyelere tepki

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Lütfü Türkkan için MHP ve AK Parti Tarafından Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında verilen kınama deklarasyonuna CHP'li üyelerin ret oyu verdiğini açıkladı.

Candemir'den CHP'li üyelere tepki

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında şehit ailesine küfür eden İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan için, MHP ve AK Parti tarafından verilen kınama deklarasyonuna CHP'li üyeler ret oyu verdi. Konu ile ilgili bilgi veren MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir şu ifadeleri kullandı;

“Bildiğiniz üzere, İP'in Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan (Soysuzkan) Meral Akşener'i eleştiren şehidimizin ağabeyine sinkaflı küfür etti. Utanması, yerin dibine geçmesi gereken Lütfü Türkkan iken onun adına biz ar ettik, üzüldük.

Affedilmesi mümkün olmayan aşağılık ahlaksız sözleri mukaddesatımızın bir parçası olan, vatan mücadelesinde canını ortaya koyup şehadet şerbetini içip kutsal bir mertebeye erişen şehidimizin bize emaneti kıymetli ağabeyi için söyledi. Önce küfür ettiğini inkar etti. Sonra kamuoyunun tepkisini görünce durumu kabul etti ve yarım ağızla özür diledi. Bunlar yetmez! Şehitlerimizin kanıyla kurulan Gazi Meclisimizde Türk Milletini temsil eden bu soysuzun yeri yoktur halen o makamda olması Türk Milletine ve şehitlerimize ihanettir. Derhal milletvekilliğinden istifa etmelidir! 

Bizler de yerelde bu çirkin, utanç verici ve soysuzca olayı Ak Parti ile belediye meclis gündemine taşıdık. Bu utanç veren olayın müsebbibi Lütfü Türkkan'ın kınanması ve bu minvâlde bir deklarasyon verilmesini istedik. Lâkin Ak Parti ve MHP'nin evet oyu vermesine rağmen, İP'in zillet ittifakı CHP millî hassasiyetleri hiçe sayarak kendi partisinin istikbal kaygısı ile ret oyu verdi ve oy çokluğu ile kınama yazısı kabul edilmedi. Ve adeta "insanlık öldü" dedirtti.

Biz 5 bin şehit vermiş bir hareket olarak şehidimizi de onun arkada bıraktığı emanetlerini de kutsal bilir, "Türk Bayrağı" kabul ederiz. Bu sebeple bizim için mukaddestir, yere düşürmeyiz, lekelenmesine, kirletilmesine asla müsaade etmeyiz. Şerefimiz gibi sahip çıkarız. Aynı hassasiyeti belediye meclisinde de bekledik lâkin yine herkes kendine yakışanı yaptı. Lütfü Türkkan'a (Soysuzkan) sahip çıkılıp, şehidimizin emaneti hiçe sayıldı. Bunlar yetmedi İP ve CHP kanadında türlü argümanlarla Lütfü Türkkan parlatılmaya ve olayın üstü kapatılmaya çalışıldı. Yüce Türk milleti bu yapılanı unutmaz! Gerektiğinde ve yeri geldiğinde bu soysuzluğunuzu karşınıza çıkaracaktır. And olsun ki, biz; Türk'e ve Türk Milletine ihanet eden her şer odağının elif gibi dimdik karşısında olacağız.”


 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27