Yasal mevzuata uymakla yükümlüyüz

AK Partili Pınar Turhanoğlu Gücüyener’in iddialarına ESKİ Genel Müdürlüğü’nden yanıt geldi. Basın açıklama yayınlayan ESKİ, yasal mevzuatlara uymak zorunda olduklarını ve konuya duyarsız kalmadıklarını açıkladı.

Yasal mevzuata uymakla yükümlüyüz

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ)’nün basın açıklamasında şu ifadeler yer alıyor;

“Bazı yayın organlarında ESKİ ile ilgili bir açıklama yer almıştır. Bu açıklamada kurumumuzda görev yapan bir kişi ile ilgili iddialar olduğu ve kurum yönetimi tarafından gereğinin yapılmadığı ifade edilmiştir.

Söz konusu iddiaların tarafımıza ulaşmasının hemen ardından 2 Ekim 2021 Cumartesi günü kurumumuz üst yöneticilerinin ve Teftiş Kurulu Başkanının katıldığı acil bir toplantı yapılmış, gerekli inceleme yapılarak soruşturma açılmasına karar verilmiştir. Şu anki aşamada ise, Teftiş Kurulu raporunu hazırlamış ve Yüksek Disiplin Kuruluna sunulmak üzere İçişleri Bakanlığına yazı yazılmıştır. Ayrıca adli soruşturma için konu, 1.Hukuk Müşavirliğine de bildirilmiştir.

Görüldüğü üzere söz konusu açıklamada yer alan “konuya duyarsız kaldığımız” ifadesi kesinlikle doğru değildir. Bilinmesini isteriz ki, ESKİ Genel Müdürlüğü bir kamu kurumudur ve gerek araştırma, gerek soruşturma, gerek de görevden alma süreçlerinde yasal mevzuata uymakla yükümlüdür. Genel Müdürlüğümüz de bu mevzuata göre hareket etmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”
 

EMG Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 02:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner25

banner26

banner21

banner31

banner28

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner30

banner23

banner27