Koca bir yalanla karşı karşıyayız

Özgür Özel: "CHP, bütün darbelerin mağduruyken, bugünkü siyaset aklı tarafından bir darbe paranoyasında, bir bildiriyi darbe bildirisine çevirip 'Bunun içinde CHP vardır.' diye bir koca yalanla karşı karşıyayız."

Koca bir yalanla karşı karşıyayız
banner14
banner60

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, yüz yüze eğitimin devam ettiği okullarda öğretmenlerin aşıya erişemediğini, bugüne kadar 80 bin öğretmenin aşılandığını ancak 1 milyon 70 bin öğretmenin hala aşı beklediğini söyledi.

TÜİK'in, enflasyon verilerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı üzmeyecek şekilde açıkladığını iddia eden Özel, anketlerde, vatandaşın, enflasyonun yüzde 40'ın üzerinde olduğuna inandığını ve sahada gıda enflasyonunun yüzde 50 artış gösterdiğini savundu.

Özel, şunları kaydetti:

"CHP olarak net olarak söyleyelim; bütün darbeler, CHP'nin iktidara en yakın olduğu zamanda yapılmıştır; CHP güçlenirken, halktan yana bir iktidar umudu artmışken yapılmıştır. Bütün darbeler, CHP'nin zarar görmesi, iktidardan uzağa düşmesi sonucunu doğurmuştur. CHP, kimi darbelerde kapatılmış, genel başkanları tutuklanmış, yöneticileri işkencelerden geçmiş, üyeleri darbe süreçlerinin sonucunda hayatlarını kaybetmiş, idam edilmiştir. CHP, bütün darbelerin mağduruyken, bugünkü siyaset aklı tarafından bir darbe paranoyasında, bir bildiriyi darbe bildirisine çevirip 'Bunun içinde CHP vardır.' diye bir koca yalanla karşı karşıyayız."

"20-25 tanesi çıksa ne olur?"
CHP Grup Başkanvekili Özel, 104 emekli amiralin 4'ünün CHP üyesi olduğunun açıklandığını anımsatarak, "Çok şaşırdım. 20-25 tanesi çıksa ne olur? Türkiye'de 100 yıllık bir siyasi parti, Atatürk'ün kurduğu, Cumhuriyet değerlerine bağlı ve Cumhuriyet ile sorunu olmayan bir parti ve Türkiye Cumhuriyetinde 15 yaşından 65 yaşına kadar görev yapmış, en iyi sicilleri almış, 15 Temmuz darbesine karışmamış, liyakatle belli bir görevi yürütmüş, 15 Temmuz öncesinde FETÖ'nün hışmına uğramış, görevdeyse de 15 Temmuz sonrası şanla şerefle görev yapmış kişilerden yüzde 3-4'ü CHP'ye üye olmuş." diye konuştu.

Özgür Özel, bazı suçluların üye oldukları partiye bakılarak partilerin suçlanamayacağını vurguladı. 

"Biraz vicdan, biraz insaf"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, emekli amirallerin açıklamasına ilişkin de Özel, "Maalesef kablosu saraydan gelen tek adamın promptırından okunan metinler, döndü dolaştı İsmet İnönü'ye ulaştı. Devlet Bahçeli, İnönü'yü 1960 darbesiyle ilişkilendiriyor. Bir müsait zamanında Alparslan Türkeş'in kendi biyografisini okumasını öneririz. İnsaf artık. Promptırda yazıldı diye MHP gibi bir partinin Genel Başkanı İsmet Paşa'ya da laf söyler mi? Biraz vicdan, biraz insaf." diye konuştu.

banner44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner24

banner25

banner29

banner31

banner34

banner30

banner28

banner23

banner27