Akaryakıtta tek ürün tek fiyat dönemi

EPDK, akaryakıt istasyonlarında fiyat farklarını ortadan kaldırmak için önemli bir adım atıyor. Artık istasyonlarda 'Ultra force', 'power', 'VMax' gibi ifadelerle satış yapılması yasaklanacak.

Akaryakıtta tek ürün tek fiyat dönemi
banner127

Akaryakıt sektöründe önemli bir değişiklik yaşanacak. EPDK, istasyonlarda farklı isimlerle satılan ürünlerin fiyat farklarını kaldırarak tek ürün ve tek fiyat dönemini başlatacak.

Benzin ve dizel mevcutta istasyonlarda "Ultra force, power, fuelsave, VMax, VPro" gibi ifadelerle daha pahalıya satılabiliyordu. Şimdi yapılan düzenlemeyle istasyonlarda sadece düz şekilde benzin, motorin (dizel) ve LPG satışı olacak.

EPDK farklılaştırılmış akaryakıtlarda fiyat farkı uygulamasına ilişkin hususların yeniden değerlendirilmesi amacıyla "Farklılaştırılmış Akaryakıtlara İlişkin Kurul Kararında Değişiklik Yapılmasına Dair Kurul Karar Taslağı" hazırladı. Taslağın 30 Nisan 2024 tarihinde yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Akaryakıt istasyonlarında 95 oktan benzin ve dizel "Ultra Forceultra kuvvet", "Power-güçlü", "fuelsave- yakıt tasarruflu", "VMax", "VPro" gibi ifadelerle fiyat farkı eklenerek satılıyordu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30