banner116

'Ahşap Yakma Sanatı' sergisi sanatseverlerle buluştu

Necdet Mutlukan’ın birbirinden seçkin eserlerden oluşan “Ahşap Yakma Sanatı” sergisi Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

'Ahşap Yakma Sanatı' sergisi sanatseverlerle buluştu
banner115

  Eskişehir’in kültür ve sanat hayatını zenginleştiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, birbirinden güzel sergilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Necdet Mutlukan’ın eserlerinden oluşan “Ahşap Yakma Sanatı” sergisi Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda düzenlenen görkemli törenle açıldı.

 Yapılan açılış törenine Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal, bürokratlar, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı. Açılışta konuşan Başkan Vekili Hasan Ünal, “Ahşap sanatı tarihte bilinen en eski sanat dallarından biri. Hatta kağıdın icadından da öncesine dayanan bir sanat türü. Eski çağda insanlar ahşabın üzerinde duygu ve düşüncelerini ifade ediyorlardı. Necdet Hocam özel bir alanda yürüttüğü çalışmalarla çok güzel eserler ortaya çıkarmış. Tebrik ederim.” dedi. Başkan Vekili Ünal ve açılışa katılan sanatseverlere teşekkür eden Necdet Mutlukan da, “Emekli olduktan sonra hobilerime yöneldim ve 25 yıldır bir emekli olarak eserlerimi bu süreçte yaparak bugün de sizlerin huzurundayım. Bundan sonrası sizlerin takdiri. Katılımlarınız için teşekkür ederim.” diye konuştu. Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrası Başkan Vekili Ünal, Necdet Mutlukan ve sanatseverler eserleri birlikte incelediler.

 Sergi 7 Ocak 2024 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2023, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30