banner116

'Küçük Adımlar Otizm Sınıfı Projesi'ne DAP desteği

Avustralya Ankara Büyükelçiliğinin proje çağrısı ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çocuk Hakları ve Proje Geliştirme Birimleri tarafından hazırlanan “Küçük Adımlar Otizm Sınıfı Projesi”, 2023 Doğrudan Yardım Programı (DAP - Direct Aid Program) kapsamında destek almaya hak kazandı.

'Küçük Adımlar Otizm Sınıfı Projesi'ne DAP desteği
banner115

  Avustralya Ankara Büyükelçiliğinin açmış olduğu 2023 Doğrudan Yardım Programı (DAP- Direct Aid Program) sonuçları açıklandı.

 Buna göre program kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Çocuk Hakları ve Proje Geliştirme Birimleri tarafından hazırlanan, “Küçük Adımlar Otizm Sınıfı Projesi” Büyükelçiliğin değerlendirmesi sonucu başarılı bulunarak desteklenmeye değer görüldü.

 Toplam bütçesi 10.000 Avustralya Doları olan projede Eskişehir’de otizm tanısı alan çocuklara proje kapsamında ve sonrasında ücretsiz grup eğitim hizmeti verilmesi hedefleniyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Eksi 25 Derneği, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi ortaklığında yapılacak çalışmalarda, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan çocukların, sosyal etkileşim, iletişim becerileri ve rutinler konusunda yaşadıkları zorlukları büyük oranda aşmaları amaçlanıyor.

 8 ay sürmesi planlanan proje ile otizmli çocuklara ve ailelerine sağlanacak faydanın yanı sıra proje kapsamında üniversite öğrencilerine gölge öğretmenlik yapmaları karşılığında ücret ödenerek üniversite öğrencilerine de destek olunacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30