Beton yol çalışmaları devam ediyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin çeşitli kentlerinde denenen ve başarılı sonuçlar alınan beton yol çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Beton yol çalışmaları devam ediyor
banner127

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan Cevizli-Bardakçı-Hankaraağaç-Gökçekuyu mahallelerini kapsayan 30 kilometrelik beton yolun ardından şimdi de Seyitgazi ilçesi ile Ankara karayolu arasında kalan Yenikent-Yazıdere mahalleleri arasındaki yolda beton yol çalışmaları başladı. 

Büyükşehir Belediyesi hem ekonomik hem de asfalt yola göre daha uzun ömürlü olan beton yol çalışmalarına devam ediyor. İnönü, Seyitgazi ve Tepebaşı ilçelerinde tamamlanan çalışmaların ardından Ankara karayolu bağlantılı Kalkanlı-Aksaklı-Yenikent-Büyükdere-Yazıdere ve Seyitgazi ilçe merkezi arasındaki ana arter yolda, beton yol öncesi genişletme çalışmaları başladı. Yolun standartlarını yükseltmeye başlayan ekipler, yolun genişliğinin 6 metreden 8 metreye çıkmasının ardından beton yol çalışmalarına başlayacak. 

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe “Kıymetli Seyitgazili hemşehrilerimize söz verdiğimiz gibi Büyükşehir Belediyemiz ile uyum içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 30 kilometrelik Cevizli-Bardakçı-Han yolumuzun beton yol olmasının ardından şimdi de Yazıdere-Yenikent-Aksaklı-Büyükdere arasında Büyükşehir Belediyemiz çalışmalarına başladı. Bu konuda çalışmalara büyük önem veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Büyükerşen ve Genel Sekreterimiz Ayşe Ünlüce ile tüm ekiplerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Yolun 5 büyük mahalleyi birbirine bağladığı ve Ankara yolundan ilçe merkezine giden ana arter olması sebebiyle trafik yükünün ağır olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise çalışma yapılan alanlarda ulaşımın servis yolundan verildiğini belirterek, sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine mutlak suretle uymaları konusunda uyarıda bulundular. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30