Büyükşehir'den kahveci esnafına destek

Büyükşehir Belediyesi, salgından etkilenen ve işleri bozuk olan esnafa da odalar aracılığı ile destek oluyor. İhtiyaç sahibi esnafa ulaşması için daha önce Lokantacılar Odası ile Berberler ve Kuaförler Odası başta olmak üzere odalara erzak ve hijyen paketleri desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, işletmelerinde oyun oynatılması yasak olduğu için ekonomik olarak zor günlerden geçen kahvecilere de erzak desteği sağladı. 

Büyükşehir'den kahveci esnafına destek

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, pandemi döneminde ekonomik olarak zorluk çeken esnafları da unutmuyor. Son olarak pandemiden en çok etkilenen iş gruplarından biri olan kahveci esnafına da Büyükşehir Belediyesi erzak desteği sağladı. Pandeminin başında dükkanları kapalı olan Lokantacılar Odası ile Berberler ve Kuaförler Odası’na destek veren Büyükşehir Belediyesi, dükkanları açık olmasına rağmen çeşitli yasaklar nedeniyle ekonomik olarak zorluk yaşayan kahvecilere de Kahveciler Odası aracılığı ile destek oldu. 

Erzakları teslim alan Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, Büyükşehir Belediyesi’ne destekleri dolayısıyla teşekkür ederken, “Kent merkezi ve ilçelerimizde binden fazla kahveci esnafımız pandemi nedeniyle ekonomik olarak zor bir süreç yaşıyor. Tüm önlemlerimizi alsak da kahvelerde oyun oynatılmasının yasak olması, müşteri sayılarımızı büyük ölçüde azalttı. Bu zor günlerde Büyükşehir Belediyemizin bu desteği bizler için çok kıymetli. Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e ve Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

Erzakların en kısa sürede ihtiyaç sahibi kahvecilere ulaştırılacağını belirten Çoban, bu gibi destekleri tüm kurumlardan beklediklerini ifade etti. 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30