Kadın Hakları Projesi yeni dönem kursiyerlerini ağırlıyor

Fransa Büyükelçiliği’nin proje çağrısı ile bir araya gelen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Mülteci Destek Derneği’nin (MUDEM) Kadın Hakları Projesi’nde 3. Faz 5. grup eğitimleri başladı.

Kadın Hakları Projesi yeni dönem kursiyerlerini ağırlıyor
banner127

2021 yılında başlayan ve bugüne kadar yüzlerce kadına eğitim verilmesini sağlayan iş birliği projesi ile MUDEM ve Kadın Danışma Merkezi, üçüncü kez hibe almaya hak kazanmıştı. Bu kapsamda 3. Faz 5. grup eğitimleri Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın’ın katılımıyla Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde başladı.

5.grupta, Emek ve 71 Evler mahallelerinde ikamet eden 10 Türk ve 10 mülteci kadının katıldığı eğitimler 5 hafta sürecek.

Eğitimlerin başlangıcında bir konuşma yapan Hale Kargın, “Sizleri burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Burasını eviniz olarak görebilirsiniz. Özellikle hatırlatmak istiyorum; merkezdeki tüm hizmetlerimiz ücretsiz olarak sunuluyor. Eğitimler ve farklı konularda sorularınız için uzman arkadaşlarımıza danışabilirsiniz. Tekrar hoş geldiniz.” dedi.

Eğitimlerde kadınlara cinsel sağlık ve üreme sağlığı haklarının korunması, kadın sağlığı sorunları, beslenme ve hijyen konuları anlatılarak kadınların sosyal uyumunun desteklenmesi ve öz bakım ürünlerine ulaşması sağlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30