Küçükbaş üreticilerine destek!

Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde kurulan Ulusal Küçükbaş Konseyi, üreticilere yönelik eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Konseyin 2. eğitim etkinliği, ‘Koyun ve Keçilerde Damızlık Seçimi - Gebelik Kontrolü (Ultrason) Beslenme’ olacak.

Küçükbaş üreticilerine destek!
banner127

Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde kuruluşu gerçekleştirilen Ulusal Küçükbaş Konseyi, üreticiler için gerçekleştirdiği eğitim faaliyetlerini sürdürüyor.

3 Mayıs Cuma günü düzenlenecek ‘Koyun ve Keçilerde Damızlık Seçimi - Gebelik Kontrolü (Ultrason) Beslenme’ başlıklı eğitim çalışmasında Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Zootekni ve Hayvan Besleme Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Oğan ve Veteriner Hekim Erol Arslan, katılımcılara önemli bilgiler aktaracak. Etkinlikte koyun ve keçilerde damızlık koç seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, koç katımı ve beslenmenin önemi, gebelik kontrolü, ultrasonun gebelik kontrolündeki önemi, Flushing Beslenme, bahar ve yaz döneminde sık görülen hastalıklar gibi konular ele alınacak.

Kanatlı AVM arkasında bulunan Özdilek Sanat Merkezi’nde 3 Mayıs Cuma günü düzenlenecek olan etkinlik, 14.00-17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30