Metruk binalar tek tek yıkılıyor

Tepebaşı sınırları içinde bulunan metruk binalar, can ve mal güvenliği başta olmak üzere çevre sağlığına da olumsuz etkisi nedeniyle yıkılıyor ya da rehabilite ediliyor.

Metruk binalar tek tek yıkılıyor
banner127

Tepebaşı Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Tepebaşı sınırları içinde bulunan metruk binaların takibini sürdürüyor. Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan, kent estetiğine uygun olmayan metruk bina ve enkazların; zararlı ve yasa dışı amaçlarla kullanılmasını engellemek amacıyla yıkım işlemleri devam ediyor.

Bu kapsamda 2018 yılından itibaren 265 adet metruk bina yıkılırken, 65 bina ise rehabilite edilerek, insan sağlığına ve çevreye olan olumsuz etkileri ortadan kaldırıldı. Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, metruk binalarla ilgili çalışmalarını sürdürerek, gerekli görülen yerlerde Fen İşleri Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışarak yıkım ya da rehabilite işlemlerine devam edecek.

Yetkililer, metruk binalarla ilgili herhangi bir ihbar, görüş ve öneriler için 444 44 26 numaralı Mavi Masa’ya ulaşabileceklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30