Mustafa Komar'dan Miraç Kandili mesajı

MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar Miraç gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mustafa Komar'dan Miraç Kandili mesajı
banner127

Sayın Komar mesajında şu sözlere yer verdi;

“Cenâb-ı Hakk’ın lütuf ve inayetinin tüm insanlığı kuşattığı mukaddes vakitlerden birisi de mübarek İsrâ-Miraç Gecesidir. İnsanlığın kurtuluşu için âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)’in Yüce Allah’ın İzn-i Keremi ile Mekke’den Mescid-i Aksa’ya intikali demek olan İsrâ ve oradan Huzur-u İlâhi’ye yükselişi olan Miraç, Efendimiz (S.A.V.)’in o mübarek gecede gerçekleşen mucizevi yolculuğunu bizlere hatırlatan eşsiz bir hadisedir. 

Miraç, aynı zamanda her bir Müslüman için manevi bir terfi, Yüce Rabbimizle buluşma ve selamlaşma, O’nun İlahî teveccühüne mazhar olabilme anlamlarını içeren müstesna bir gecedir. Müminlerin miracı olan beş vakit namaz da bu ulvi gecede farz kılınmış ve Rabbimiz, biz kullarına namaz vesilesi ile miracın manevi nimetlerine vasıl olma imkânını lütfetmiştir. Bu kutlu gece, her türlü kötülükten arınmak, insanlığın yararına değerler üretmek, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk, ilahi emirlere teslimiyet göstermek ve manevi mertebelere erişebilmek için bütün inananlara engin fırsatlar sunmaktadır. Bu manada her Müslümanın üzerine düşen, Miracın ruhu, manası, hikmeti ve cihanşümul mesajları üzerinde yeniden düşünmek ve hayatına çekidüzen vermektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Türk Milletimizin ve bütün Türk-İslâm Âleminin Miraç Gecesini tebrik ediyor, şu içinde bulunduğumuz ve tüm dünyayı sarmış koronavirüs illetinde bir an önce kurtulmak için Allah'a sığınır, bu kutlu gecenin tüm insanlığın kurtuluş, huzur ve barışına vesile olmasını dua ve niyaz ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30