Simitçiden örnek davranış

Barış Pınarı Harekatı’nı gerçekleştiren Mehmetçiklerimize yurdun dört bir yanından maddi manevi destek yağıyor. Ünlü sanatçılar bir bir konser gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na bağışlarken Eskişehirli bir simitçiden de helal olsun dedirten bir bağış geldi.

Simitçiden örnek davranış
banner127

Tepebaşı ilçesinde yaşayan ve geçimini simitçilik yaparak sağlayan Soner Sural isimli bir vatandaş bir günlük hasılatını Mehmetçik Vakfına bağışlayacağını açıkladı.

Soner Sural yaptığı açıklamasında, “Mehmetçiklerimiz bizim için kendi hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Biz bir günlük hasılatımızı bağışlamışız çok mu. Devletimiz istesin cepheye koşarak gideriz. Bizim hakkımız onlara sonuna kadar helaldir. Onlarda ne olur haklarını helal etsinler” dedi.
Soner Sural’ın bu örnek davranışı duyarak tezgahını ziyarete gelen MHP Tepebaşı İlçe Başkanı Uğur Yüceses de kendisine teşekkür ederek kısa bir açıklama yaptı.

Uğur Yüceses konuşmasında, “Bugün beşinci günündeki Barış Pınarı Harekâtı; gerek bütün vatandaşlarımızın,  gerek Türkiye’de yaşayan Kürt kökenli kardeşlerimizin selamet, huzur ve sükûnu, gerekse başta Arap Kürt ve Türkmenler olmak üzere Suriye vatandaşı kardeşlerimizin hürriyet, esenlik ve güvenliğinin temini açısından büyük önem arz etmektedir. 
 

Harekât; Türkiye topraklarında PKK, Suriye’de PYD ve türevleri olarak faaliyet gösterip emperyalist odakların çıkarlarını temsil eden bölücü terör örgütünün tasallut ve zulmüne son vermeyi hedeflemektedir. 
 

Bu vesileyle belirtmek isteriz ki teşkilatımız mensuplarının ve camiamızın, Kürt kökenli vatandaşlarımızı asla temsil etmeyen bölücü terör örgütü PKK-PYD militanlarıyla bin yıllık kardeşlik hukukumuzun ayrılmaz parçası olan Kürt kökenli vatandaşlarımız arasındaki hayati farkı titizlikle gözeteceklerinden asla şüphemiz yoktur. 
 

Dualarımız, ilham ve kudretini ecdadından alan şanlı ordumuz ve kahraman Mehmetçiğimizin muvaffakiyet ve zaferi içindir. 
 

Milliyetçi Hareket Partisi Şirintepe Mahalle temsilcilerimizden Kürt kökenli kardeşimiz Soner Sural geçimini simit satarak kazanmaktadır.Kardeşimiz bu gün sabahtan akşama kadar elde etmiş   olduğu geliri Barış Pınarı Harekatindaki Mehmetçiklerimize bağışlayacaktır.

Bu arkadaşımız ayni duyarlılığı Zeytindali Harekatinda da göstermişti.Kendisinden Allah razı olsun.Şüphesiz ki Devletimiz güçlüdür.Ordumuz güçlüdür. Biliyoruz ki her türlü ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Bu vesileyle tüm hemşerilerimizi ve asil Türk Milletini aynı duyarlılığa davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


 

(Berna Biçer - 222Haber.com)

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2019, 21:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30