banner116

Tepebaşı Game Jam etkinliğine yoğun katılım

Tepebaşı Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Tepebaşı Game Jam’ etkinliğinde katılımcılar 48 saat boyunca hızlandırılmış oyun veya yazılım geliştirdi. Yapılan değerlendirme sonucunda İPGPT takımı Kendo isimli oyunlarıyla birinciliğe layık görüldü.

Tepebaşı Game Jam etkinliğine yoğun katılım
banner115

 Tepebaşı Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen çok sayıda faaliyet ile Eskişehirli gençler için kendilerini geliştirecekleri imkanlar sunuluyor.

 Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi, NEGENTRA Yazılım ve Türkiye Bilişim Derneği iş birliğiyle yazılım ve sporun geliştirilmesi amacıyla ‘Tepebaşı Game Jam’ etkinliği düzenlendi.  Melih Savaş Yaşam Köyü’nde Cuma günü başlayan etkinliğe 16 yaş ve üzeri 40 kişi katıldı. Cuma günü başlayan etkinlikte, ilk olarak katılımcılara uyulması gereken kurallar ve yapılacak oyun veya yazılım konusunda dikkat edilecek kriterler anlatıldı. Verilen eğitim sonrasında katılımcılar gruplar haline ayrılarak çalışmalarına başladı.

48 saatte oyun ve yazılım geliştirdiler

 48 saat boyunca bulundukları mekanda yazılım veya oyun geliştiren 7 takım, etkinlik sonunda yaptıkları çalışmaları Bilişim Derneği Başkan Yardımcısı Murat Osman Kandır, NEGENTRA Yazılım Yetkilisi Hüseyin Emre Can ve Tepebaşı Belediyesi Spor İşleri Müdürü Yunus Özkan’ın yer aldığı değerlendirme kuruluna sundu. Kurulun değerlendirmesi sonucu İO-GPT takımının Ken-Do adlı oyunları birinciliğe layık görüldü.

 Etkinlik sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi takdim edildi. Katılımcılar da düzenlenen etkinlik ile ilgili Tepebaşı Belediyesi’ne, NEGENTRA Yazılım ve Türkiye Bilişim Derneği’ne teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30