Tepebaşı'nda dualar depremde hayatını kaybedenlere edildi

Tepebaşı Belediyesi, 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar anısına ve Miraç Kandili dolayısıyla mevlit programı düzenledi.

Tepebaşı'nda dualar depremde hayatını kaybedenlere edildi
banner127

 Tepebaşı Belediyesince 6 Şubat depremlerinin yıldönümü ve Miraç Kandili dolayısıyla Tepebaşı Davet Salonunda mevlit okutuldu. Programa, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra çok sayıda Eskişehirli kadın katıldı.

 Programın açılışında bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Depremde vefat eden vatandaşlarımızı minnetle anıyorum” diyerek, “Bugün 6 Şubat, biliyorsunuz büyük bir deprem geçirdik. 11 ilimizi etkileyen bu deprem, asrın felaketiydi. Resmi kayıtlara göre 53 bin, gayri resmi kayıtlara göre ise 150 bin denen kaybımız var. Buradan depremde vefat eden vatandaşlarımızı minnetle anıyorum, geride kalanlara da sabırlar diliyorum. Allah, böyle bir afeti bir daha insanlığa yaşatmasın. Bugün 13 arkadaşımız Gaziantep’in İslahiye ilçesinde. Depremin yıldönümünde oradaki vatandaşlarımızın yanında. Geçen sene de depremin hemen ardından bölgeye giden ilk belediyelerden birisiydik. İslahiye’de ilk sıcak yemek veren yer bizim aşevimizdi. Oradaki bütün depremzedeler, silahlı kuvvetlerin personelleri, doktorlar kısacası herkes bizim çadırlarımızda yemek yediler. Depremin üstünden 1 yıl geçmesine rağmen, sizler de televizyonlardan izliyorsunuzdur insanlar hala çok sıkıntı içerisindeler. Soğuk bir taraftan, evsizlik bir taraftan, beslenme bir taraftan… Allah yardımcıları olsun. Biz hiçbir zaman desteğimizi kesmedik. Hatta geçen yıl mart ayında bir otobüsten diş kliniği yaptırdım ve bölgeye gönderdim. Bu kliniğimizde de 2,5 gibi bir sürede 3 bin 500 hastaya baktık. Elimizden ne geliyorsa desteklerimize devam edeceğiz. Bir de bugün Miraç Kandili. Kadir Gecesi’yle eşdeğer olduğu kabul edilen bir gece. Bu gece dualarımız eksiksiz kabul oluyor. İnşallah bugün edeceğimiz dualarla ileride sağlık, huzur, birlik içerisinde olalım. Hepinize sevilerimi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 Daha sonra program, Osman Vahit Özdal tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ve edilen dualar ile son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30