Tramvay ve otobüs seferleri azaltılıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Covid-19 salgınına karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Bu kapsamda yapılan uyarılar ile birlikte toplu taşıma araçlarında yolcu sayısının %70 oranında azalması nedeniyle tramvay ve otobüs sefer sayıları azaltılıyor.

Tramvay ve otobüs seferleri azaltılıyor
banner127

Yeni uygulamaya 23 Mart’ta geçileceğini duyuran Başkan Büyükerşen, özellikle risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma araçlarını hala kullanmaya devam ettiğini ifade ederek bu yaş grubundaki Eskişehirlileri sokağa çıkmamaları konusunda uyardı. 

Mart ayı başında Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanmaya başlanan Korona Virüs İle Mücadele Eylem Planı kapsamında toplu taşıma araçları ve duraklarda dezenfeksiyon çalışmaları devam ederken, sefer saatlerinde de yeni düzenlemeye gidiliyor. Okulların tatil ilan edilmesi ve yapılan uyarıları ciddiye alan duyarlı Eskişehirliler sayesinde yolcu sayısının geçen haftaya oranla %70 azaldığını belirten Başkan Büyükerşen “Virüs salgını her geçen gün ülkemizde hızla yayılıyor. Bizler de Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm kurumlar ile uyum içinde çalışarak üzerimize düşen sorumlulukları hassasiyetle yerine getiriyoruz. Bu süreçte okulların tatil olması ve duyarlı hemşehrilerimizin evlerinde kendilerini izole etmeye başlamasıyla birlikte tramvaylar ve otobüslerimizde yolcu sayımız %70 oranında azaldı. Ben ‘Evde Kal’ kampanyasına duyarlılık gösteren ve bu süreci evlerinde geçiren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Ancak bu süreçte toplam yolcu sayımızın %20’ye yakınını hala büyük risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşlarımız oluşturuyor. Ben bu risk grubundaki vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum. Lütfen dışarı çıkarak hem kendinizi hem de halk sağlığını riske atmayınız!” dedi. Yolcu sayısının azalması sebebiyle 23 Mart itibariyle sefer sayılarının otobüslerde ve tramvaylarda azalacağını belirten Yılmaz Büyükerşen, “Tramvaylarımız ve otobüslerimizde halkımızın sağlığını korumaya devam edecek şekilde önlem amaçlı sefer sayılarını azaltıyoruz. Bu süreçte halkımızdan anlayış ve sağduyu bekliyorum. Lütfen yalnızca bilime ve yetkililerin açıklamalarına itibar ederek, kişisel sorumluluklarınızı özenle yerine getiriniz” dedi. 

Güncel saat bilgilerine 22 Mart Pazar günü itibariyle belediyenin web sitesi (www.eskisehir.bel.tr) üzerinden ulaşılabileceğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşların otobüsler için 0222 217 44 13'ü, tramvaylar içinse 0222 237 63 64'ü arayabileceğini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30