Candemir'den Miraç Kandili mesajı

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Candemir'den Miraç Kandili mesajı
banner127

İsmail Candemir yazılı olarak paylaştığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Maneviyatı yüksek olan bu gecede Türk-İslâm âleminin Mirâç Kandilini en kalbi duygularla tebrik ediyorum.. Malumunuz ülkemiz ve Dünyanın birçok ülkesi zorlu bir süreçten geçiyor. Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele ederken ehemmiyet verdiğimiz bu güzel gecenin idrakine vararak, en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekir.

Mirâç, rahmet ve hikmet dolu bu gecede, Peygamberimizin Mescid-i Aksâ'dan göklere yükselip yüce Allah'tan vahiy almasıdır. Mirâç, Cenab-ı Hakk'tan gelen davete icabet ederek kulluğun gereklerini yerine getirerek, her adımda O'na yaklaşmaktır. Mirâç, maddeden uzaklaşarak mânâya ulaşmak; fânî olandan vazgeçip bâkî olana yönelmektir. Semaya kaldıracağımız eller ulvi olan yaradana yakarış, tövbe ve duâ için olmalıdır. Bu kut'lu gece Türk-İslâm âlemi olarak birliğimizin, beraberliğimizin perçinlenmesine daha sağlam ve güçlü bağlarla birbirine bağlanmasına, ülkemizin her türlü musibetlerden, afetlerden arınmasına, vatanımızın düşmanlardan korunmasına ve Türk Ordumuzun muvaffakiyet ile çıkmasına ve bu koronavirüs salgınını bilimin, ilmin ve duânın gücüyle yenmemize vesile olsun. Bu zorlu süreçte büyük bir özveri gösteren tüm sağlık çalışanlarımızın ve mücadeleye katkısı olan herkesin Allah yâr ve yardımcısı olsun. MHP olarak dâima yanınızda olduğumuzu, duâlarımızın sizinle olduğunu bilmenizi isterim.

Ve son olarak şunları ilave etmek istiyorum; Mirâç Kandilimiz bizlerin de mirâcı olsun. Bu kut'lu gün ve gecede arınmış gönüllerle yaradanın huzuruna çıkmak samimiyetle, teslimiyetle, sadakatle yücelmemiz ve yükselmemiz temennisiyle.. Bu güzel gün ve gece milletimiz ve ülkemiz için huzura, refaha, felaha ve barışa vesile olsun. Sağlıkla sıhhatle idrakine varacağımız feyzinden nasipleneceğimiz bir kandil olsun."

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 23:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30