Binlerce insan af bekliyor!

Cezaevinde yatanları beklediği af, emekli olmayı bekleyen EYT mağdurları ve birçok memurun beklediği 3600 ek gösterge konuları hakkında TBMM Genel Kurulu'nda açıklama yapıldı.

Binlerce insan af bekliyor!
banner127

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, mecliste EYT mağdurları ve ek gösterge hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Tanal, af bekleyen vatandaşlar konusunda da açıklamalarda bulundu. 

FLAŞ EYT-3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Tanal , Genel Kurul 'da yaptığı konuşmada Meclis gündemine değindi ve vatandaşın gündeminin ne olduğunu hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

"Bugün 30 Nisan ve bugün de iki aydan sonra Meclisin ilk açıldığı gün. İki aydan sonra Meclisin ilk açıldığı gün olan bugün vatandaşın gözü kulağı, her şeyi şu anda Mecliste; Mecliste acaba neler oluyor? Vatandaşın önceliği nedir? Burada vatandaşın önceliği, Meclisin uluslararası sözleşmeleri onaylaması, tasdik etmesi mi yoksa vatandaşın önceliği, polislerin, öğretmenlerin 3600 ek göstergesi, infaz koruma memurlarının çalışma şartları, emniyet mensuplarının çalışma şartları, imamların 3600 ek göstergesi, hemşirelerin yine 3600 ek göstergesi, emeklilikte yaşa takılanların sorunları, asgari ücretlilerin sorunları, ülkede yaşanan terör sorunu, ülkede yaşanan hukuki güvenlik sorunu, ülkede adaletsizlik sorunu, ülkede yaşanan fabrikaların, iş yerlerinin kapanarak istihdamın, üretimin olmaması sorunu mu? Ülkede liyakatsizlik sorunu var; ülkede ekonomi, geçim sıkıntısı var; kutuplaşma sıkıntısı var; cinsel tacizden dolayı mağdur olan insanlarımız var; çocuk istismarları var. Yabancılar ülkeye gayet rahat, cirit atarcasına girip iş buluyorlar, çalışıyorlar, para kazanıyorlar ve suç işliyorlar. İsraf sorunu var, savurganlık sorunu var. Âdeta okulların çevresinde uyuşturucu satıcıları cirit atıyor, öğrencilerimiz, velilerimiz bu konuda gerçekten perişan durumda. Cumhurbaşkanı diyor ki: “Ülkede biz kenevirin ekilmesine izin verelim.” Peki kardeşim, keneviri ekeceksiniz de bu uyuşturucuyla mücadeleyi niye yapmıyorsunuz? Bunun denetimi nerede olacak?"

BİNLERCE İNSAN AF BEKLİYOR

Ülkedeki ekonomik sıkıntılara da değinen Tanal , "Enflasyon gelmiş yüzde 20’ye dayanmış, üretim yok durumda, sanayi yok durumda, vatandaşın yüksek borçları var, dolar sürekli yükseliyor, bununla ilgili Meclisin… Mesela hayvanseverler, insanların hayvanları hunharca öldürmesiyle ilgili kanunlar bekliyor. Kıdem tazminatıyla ilgili vatandaşlarımızın sorunları var, bununla ilgili beklentileri var. Ekonomik kriz var, iflaslar var, sürekli kapanan iş yerleri var, intihar eden insanlar var, cezaevinde af bekleyen insanlar var. Şimdi, ülkenin tüm bu sorunları burada dururken biz uluslararası sözleşmelerin onaylanmasını tartışıyoruz." ifadelerini kullandı. (Ülkücü Medya)

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30