banner116

Milli Takım seçmelerine Eskişehirli sporcular damga vurdu

Ankara'da düzenlenen Türkiye Yüzme Federasyonu Para Yüzme Bireysel Milli Takım Seçmelerine, Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Paralimpik Takımının başarılı yüzücüleri damga vurdu.  

Milli Takım seçmelerine Eskişehirli sporcular damga vurdu
banner115

  Türkiye Yüzme Federasyonu Para Yüzme ve Deaf Yüzme (İşitme Engelliler) Bireysel Milli Takım Seçmeleri Müsabakaları Ankara’da gerçekleştirildi. Büyük heyecana sahne olan yarışlarda, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Paralimpik Takımının başarılı yüzücüleri gösterdikleri muhteşem performansla uluslararası yarışlarda ülkemizi temsil edecek sporcular listesi girdiler. Milli Takım barajını geçen Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün başarılı yüzücüleri Sümeyye Boyacı, Baran Doruk Şimşek ve Mehmet Bakır Eğilmez milli takım kadrosuna dahil edildi.

 Alternatif milli takım kadrosunda ise Eymen Sarıtaş ve Rahmi Ersoy yer alırken, deaf yüzme (işitme engelliler) milli takımları için belirlenecek isimler arasında 12 yaşındaki İdil Bengisu Tunçbilek, gösterdiği performansla milli takımlar listesine girmeye en büyük aday sporcu olarak dikkat çekti.

 Sporcuların ay yıldızlı formayı taşıyacak olmalarından dolayı ayrıca gurur yaşadıklarını belirten Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, sporcuları ve antrenörlerini tebrik etti. Özen, “Her alanda örnek sporcularımızla ne kadar gurur duysak azdır. Hepsini yürekten kutluyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2023, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30