banner116

Can dostlar için örnek iş birliği

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Eskişehir Besleme Grubu üyeleri, soğuk havanın etkisini artırdığı bugünlerde sokak hayvanları için örnek bir iş birliğine imza attı.  

Can dostlar için örnek iş birliği
banner115

 Sokak hayvanlarının beslenme sorununa çözüm bulmak amacıyla yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

 Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Eskişehir Besleme Grubu üyeleri, Seyitgazi yolu üzerinde bulunan evsel atık depolama sahasında yiyecek bulabilmek için kent merkezi ve kırsal alandan bölgeye gelen sahipsiz hayvanların düzenli ve sağlıklı beslenebilmesi için iş birliği yaptı.

 Çalışma kapsamında Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Atölyelerinde yapılan 10 adet besleme istasyonu depolama sahasına kuruldu. Bu alanlarda sokak hayvanlarının beslenmesi için Büyükşehir ekiplerince haftanın iki günü istasyonlara mama bırakılacak. Haftanın diğer günlerinde de Eskişehir Besleme Grubu üyeleri sürdürdükleri besleme çalışmasına devam edecekler. Yapılan iş birliği nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Eskişehir Besleme Grubu üyeleri, “Eskişehir kent kültüründe 11 yıldır bu alanda çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz haftanın 2 günü burada besleme yapacak. Hayvanlar hem beslenecek, hem mutlu olacaklar. Bizler de mutlu olduk, çok teşekkür ederiz.” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30