Eskişehir’in tohumları büyük ilgi gördü

Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen ‘Tohum Takas Şenliği’nde yüz binlerce tohum, Türkiye’nin dört bir yanında toprakla buluşmak için el değiştirdi.

Eskişehir’in tohumları büyük ilgi gördü
banner127

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen tohumlara da şenlikte büyük ilgi vardı. 
Ekolojik tarımın yaygınlaşması ve tohumun korunup, gelecek kuşaklara aktarılması için bu yıl 5.si düzenlenen Nilüfer Tohum Takas Şenliği’nde Eskişehir’in tohumları büyük ilgi gördü. Konak Kapalı Pazarı’nda gerçekleşen şenlikte Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen on bin tohum, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üreticilerle buluştu. 
Nilüfer 5. Tohum Takas Şenliği’nin açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, etkinliğe olan ilginin her geçen yıl arttığını belirterek “Böylelikle, sürdürülebilir bir yaşam için büyük katkı sağlayan buluşmamız, yaygınlaşıyor, farkındalık, kentin hatta ülkemizin dört bir yanına yayılıyor. Bu buluşmada, çok fazla emek, alın teri ve en önemlisi yerele, sürdürülebilir tarıma yönelik büyük sevgiyle gerçekleştirilen örnek bir iş birliği var. Aslında bugün burada, geleceğe olan borcumuzu kısmen de olsa yerine getirmiş oluyoruz” dedi.
Kırsal Kalkınma Projelerinin yanı sıra yerli tohum üretimine de büyük önem verdiklerini ifade eden Park ve Bahçeler yetkilileri “Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 3 yıl önce başladığımız tohum üretme çalışmalarımız çerçevesinde kendi seralarımız içerisine kurduğumuz Tohum Üretim Merkezimizde 2018 yılında 600 bine yakın tohum üretimi gerçekleştirdik. Başta şenliğe katılarak standımıza büyük ilgi gösteren yurttaşlarımız olmak üzere Nilüfer Belediyesi’ne böyle bir şenliğe bizleri davet ettikleri için teşekkür ediyoruz” şeklinde görüş bildirdiler.  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30