banner116

Hayvan yetiştiricilerine destek sürüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sürekli artan maliyetler karşısında zorlanan küçük çiftçiler için sürdürdüğü projeler kapsamında Sivrihisar ilçesinde başvuruda bulunan hayvan yetiştiricilerine mineral blok ile mastitis önleyici solüsyon desteği sağladı.  

Hayvan yetiştiricilerine destek sürüyor
banner115

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi aracılığıyla yüksek maliyetler nedeniyle üretmekte zorluk çeken çiftçiler ve hayvan üreticilerine verdiği destekler 2024 yılında da tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda Sivrihisar’ın Gerenli mahallesinde faaliyet gösteren ve destek başvurusu yapan 25 hayvan yetiştiricisine mineral blok ile mastitis önleyici solüsyon desteği verildi.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkililerince teslim edilen destek sonrası teşekkürlerini ileten hayvan yetiştiricileri, “Maliyetler sürekli artıyor. Her gün fiyatlar yükseliyor ve üretmek zorlaşıyor. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in bize sağladığı bu desteklerle biraz olsun nefes alıyoruz. Yılmaz Hocamıza, Büyükşehir Belediyemizin görevlilerine çok teşekkür ederiz. Sağ olsunlar.” dediler.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de 2023’te olduğu gibi 2024 yılında da çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine verilen desteklerin kesintisiz süreceğini belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2024, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30