banner116

Sosyal iş fikirleri değerlendirildi

Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi ve ESTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü iş birliği ile Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında geliştirilen sosyal iş fikirleri jüri üyelerine sunuldu.

Sosyal iş fikirleri değerlendirildi
banner115

 ESTÜ Endüstriyel Tasarım Bölümü iş birliği ile üniversitedeki Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında öğrenciler gruplar halinde Özgür Keyif, Nourish-u, Kritiko ve Createen olmak üzere 4 sosyal iş fikri geliştirdi. Geliştirilen iş fikirleri ise Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi tarafından desteklenen erken aşama sosyal girişimler olan Patilihane ve Artıyeşiliz ile beraber jüriye sunuldu.

 ESGİAD temsilcisi Umut Rallas, KOSGEB temsilcisi Yusuf Kaya, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Yusuf Melih Turan, ERİNKOM temsilcisi Yeliz Kök, Evrim Derya Değirmenkaya ve BEBKA temsilcisi Fatih Aydın’dan oluşan jüri üyeleri öğrencilerin geliştirdiği iş fikirlerini sürdürülebilirlik, yenilikçilik, sosyal ve çevresel etki bakımından değerlendirerek katılımcılara geliştirmeleri gereken yönler ile ilgili geri dönüş sağladı. Öte yandan KOSGEB Temsilcisi Yusuf Kaya öğrencileri girişimcilere yönelik KOSGEB destekleri ile ilgili bilgi verdi.

 Sunuma katılan Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu da katılımcılara teşekkürlerini iletti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30