Atatürk’e şeytan diyen dilleri koparırız

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden Yunan Asıllı İngiliz Yazar Andreas Tzortzis’e TBMM Genel Kurulunda tepki gösterdi. Taytak, “Atatürk’e şeytan diyen dilleri koparırız” dedi.

Atatürk’e şeytan diyen dilleri koparırız
banner127

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Atatürk'e Hakaret Eden Yunan Asıllı İngiliz Yazar Andreas Tzortzis’e TBMM Meclisi Genel Kurulunda tepki gösterdi. Milletvekili Taytak, “Kendisine Müslüman diyen İngiliz asıllı bir Yunanlının, Cumhuriyetin Kurucusu, Ulu Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında akla mantığa sığmayacak ifadelerle Boğaziçi Üniversitesi’nde verdiği konferansta üzülerek gördük Ki, Damat Ferit’in ruhu hala ayaktadır” dedi. 


İngiliz Mandası hayali ile yaşayanların salonda hayat bulduğunu ifade eden Milletvekili Taytak, “Milli Mücadele Kahramanları ile ilgili idam fetvası veren sahte din adamları yeniden hortlamıştır. Bilinmelidir ki, Kuvay-i Milliye Ruhu ile yaşamaktayız. Ülkemiz, ecdadımız ve istikbalimiz ile ilgili her konuda gereğini yapmaya her daim hazırız. Atatürk’e şeytan diyen dilleri koparırız. Kendisi Kadir Mısırlıoğlu’ndan mı etkilenmiştir, aynı yere mi bağlıdır, merak etmekteyiz. Bu konferansı düzenleyen, organize eden ve Atasına hakaret edenleri utanmadan alkışlayanları da kınıyor, takip edilecek bir suçun Adalet Bakanlığımızca gereğinin yapılmasını istiyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30