banner116

Büyükşehir'i Kazım mı Kurt'aracak?

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesi CHP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı merak edilirken, Gazeteci Barış Yarkadaş, Kazım Kurt'un Büyükşehir adayı olabileceğini söyledi.

Büyükşehir'i Kazım mı Kurt'aracak?
banner115

 Gazeteci-yazar Barış Yarkadaş, TV100'de yayınlanan 'Eşit Ağırlık' programında yaptığı açıklamada, CHP'nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Yılmaz Büyükerşen'in yerine Kazım Kurt'un gündemde olduğunu öne sürdü.

 CHP'nin yerel seçimlerde değişime gideceğini ifade eden Yarkadaş şöyle konuştu;

 “Ayın 5’inde Ekrem İmamoğlu start verecek. Benim duyumlarım, sayın Erdoğan’ın da 5 Ocak’ta bazı Büyükşehirleri açıklayacağı yönünde. CHP’de ciddi bir değişim olacak ama. Mesela Yılmaz Büyükerşen’in Pazartesi günü aday gösterileceği yönünde bir eğilim vardı ama Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen’in yerine bugün itibariyle başka bir adayın isminin öne çıktığı söyleniyor. Muhtemelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt” 

 "Bir değişim olacağı görülüyor"

 Barış Yarkadaş’ın sözleri üzerine hukukçu Mücahit Birinci’nin “Yılmaz bey 80’lerinde değil mi? Çok değerlidir de ‘yeter de kardeşim’ ne olacak” demesi üzerine, Yarkadaş, “Sanırım parti meclisinde de bunun tartışması olmuş. Hoca istiyor tabi, bizim yayınımızda adaylığını açıkladı. Kimse bırakmak istemez evet. Orada bir değişim olacağı görülüyor” diye konuştu. 

 AK Parti 26’ncı dönem Milletvekili Mehmet Metiner’in programdaki “Hoca ister tabi, taht bırakılır mı” sözleri dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30