Kazım Kurt esnaf ziyaretlerine devam etti

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Odunpazarı genelinde ziyaretlerini sürdüren Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, Kuyumcular Çarşısı, Sıcak Sular, Savtekin ve Yunus Emre Caddesi esnafını ziyaret etti.

Kazım Kurt esnaf ziyaretlerine devam etti
banner127

 Başkan Kurt’a CHP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ve CHP İl Başkanı Talat Yalaz da eşlik etti. Esnafa işlerinde kolaylıklar dileyen Başkan Kurt ve Ünlüce’ye vatandaşlar da yol boyunca büyük ilgi gösterdi. 

 Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı genelinde esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Kurt, son olarak Kuyumcular Çarşısı, Sıcak Sular, Savtekin ve Yunus Emre Caddesi esnafını ziyaret etti. Başkan Kurt’a Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce ve CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz da eşlik etti. Vatandaşlar, yol boyunca Başkan Kurt ve Ünlüce’ye büyük ilgi gösterdi. Ziyaretleri sırasında esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. Esnafın ve vatandaşın derdini dinleyen Başkan Kurt, vatandaşın da esnafın da taleplerini dinleyerek notlar aldı. 

 Mahalleleri gezerek mahalle esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Kurt, esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin ülkede yaşanan derin yoksulluk olduğunu vurguladı. Temel gıda maddelerinden, deterjana kadar her şeye zam geldiğinin belirten Başkan Kurt, “Bugün asgari ücret yoksulluk sınırına ulaştı. Ramazan Ayı gelmeden ete ve tavuğa 1 haftada 3 kez zam geldi. Önceden insanlar bayramdan bayrama et yerken, şimdi et yemek hayal oldu. İnsanlar bulguru, pirinci, mercimeği avuç hesabıyla alıyor. Bazı marketler tatlıların fiyat etiketlerine 100 gr’lık ederini yazıyor. Sebzenin, meyvenin ise yanına yaklaşılmıyor. Tüm bunların tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. Türkiye’nin tarım politikası olmadığı için daha önce ülkemizde üretilmesinden gurur duyduğumuz bakliyat ürünlerini, sebze ve meyveyi ithal eder olduk. Bütün sorunların altında da Türkiye’nin kötü yönetilmesi yatıyor. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün” diye konuştu. 

 Vatandaşlar ve esnaf, Başkan Kurt’un ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30