Özkan Alp gönüllüleri Odunpazarı'nda çöp topladı

Sümer, Vişnelik ve Osmangazi Mahallelerinde “Gönüller Yapmaya Geldim” yazılı yelekler giyen gönüllüler çöp sorununa dikkat çekmek ve farkındalık için sokaklardan çöp topladı.

Özkan Alp gönüllüleri Odunpazarı'nda çöp topladı
banner127

 Özkan Alp Gönüllüleri, Vişnelik Mahallesi Öğretmenler Bulvarı, Sümer ve Osmangazi Mahallesi’nden 3 saat içerisinde 20 kişilik bir ekiple topladıkları çöplerle poz verdi. Sosyal medyadan yayınladığı video ve röportajlar ile Odunpazarı’nda çöp sorununa dikkat çeken Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, “Odunpazarı pırıl pırıl caddeler ve sokakları hak ediyor.” dedi.

Çöp Halkımızın Sorunu Değil Odunpazarı Belediyesi’nin Sorunudur

 Çöp sorununun birçok sebebi olduğunu belirten Özkan Alp, “Özellikle sokak girişlerinde ve mahallelerde nüfus yoğunluğuna uygun çöp konteyneri yok. Olanlar yeterli değil. Merkez mahallelerde zamanında toplanıyor olabilir fakat bazı mahalleler göz ardı ediliyor. 1 gün geç toplanan mahalleler var. Kimi mahalleler her anlamda cezalandırılıyor. Geç toplanan çöpler kötü kokuya sebep oluyor. Konteyner olmayan yerlerde ise vatandaşlarımız çöplerini binalarının önüne bırakıyor. Akan ve dağılan çöpler yine kötü görüntü ve koku ortaya çıkarıyor. İnsanların yaya olarak yürüdüğü noktalara da küçük çöp kutularının, kentin estetiğini bozmayacak şekilde yerleştirilmesi ve takip edilmesi gerekiyor. Hizmeti sağlayın, çöp kutularını ve konteynerlerini belediye olarak yeteri kadar yerleştirin, takibini ve temizliğini yapın, halkımız zaten bilinçli bir şekilde çöpünü oraya ulaştıracaktır. Bu durumu sorun haline getiren yanlış yönetilen belediyedir. Çöp halkımızın sorunu değil Odunpazarı Belediyesi’nin sorunudur.” şeklinde konuştu.

Yeraltı Çöp Toplama Sistemi

 Çöp sorunu ile ilgili projelerinden bahseden Özkan Alp, “En büyük sorunlardan birisi organik çöplerle, geri dönüşüm malzemelerinin ayrıştırılması noktasında. Odunpazarı ve hemşerilerimizin rahatı için modern çöp projemiz hazır. Yeraltı çöp konteynerleri yapacağız. Çöpler artık gözümüzün önünde olmayacak. Hem kötü görüntü hem de kokuyu ortadan kaldıracağız. Sadece organik çöpleri değil, geri dönüştürülebilir çöpleri de ayrı yarı toplamış olacağız. Kapıların önünde asılı duran ve sürekli rüzgarla dağılan geri dönüşüm poşetlerine ve kötü görüntüye son vereceğiz. Yeraltı çöp konteyneri için fiziki olarak uygun olmayan noktalarda ise estetik görüntüyü bozmayacak yeni çöp konteynerleri yerleştireceğiz. Bugün olduğu gibi metal olmayacak. Geceleri çöp alınırken çıkan ses ile rahatsız etmeyecek konteynerler tercih edilecek. Çöp hizmeti belediyemizin vermesi gereken en temel hizmet. 85 mahallemize eşit hizmet götürme sözümüz var. Tüm Odunpazarı’nı, vatandaşlarımızın sağlığı, yaşam kalitesi ve huzuru için pırıl pırıl yapacağız.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30