Kazım Kurt: "Esnafın da vatandaşın da en büyük derdi yoksulluk"

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Odunpazarı genelinde ziyaretlerini sürdüren Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, Öğretmenler ve Taşköprü Caddesi esnafını ziyaret etti. Esnafa işlerinde kolaylıklar dileyen Başkan Kurt'a vatandaşlar da yol boyunca büyük ilgi gösterdi. 

Kazım Kurt: "Esnafın da vatandaşın da en büyük derdi yoksulluk"
banner127

 Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, Odunpazarı genelinde esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Kurt, son olarak Öğretmenler ve Taşköprü Caddesi esnafını ziyaret etti. Başkan Kurt Öğretmenler Caddesi’nin ardından esnaf ziyaretini Taşköprü Caddesi’nde sürdürdü. Vatandaşlar, yol boyunca Başkan Kurt'a büyük ilgi gösterdi. Ziyaretleri sırasında esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. Esnafın ve vatandaşın derdini dinleyen Başkan Kurt, vatandaşın da esnafın da taleplerini dinleyerek notlar aldı. 

31 MART HÜKÜMETİ UYARMAK İÇİN ÖNEMLİ BİR GÜN

Mahalleleri gezerek mahalle esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Kurt, esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin ülkede yaşanan derin yoksulluk olduğunu vurguladı. Temel gıda maddelerinden, deterjana kadar her şeye zam geldiğinin belirten Başkan Kurt, açlık sınırının asgari ücrete ulaştığının altını çizdi. Kazım Kurt, “Asgari ücrete yılbaşında yaptıkları zam, daha işçinin cebine girmeden eridi. Yıllarca bu ülkede alın teri döken, emek harcayan emeklimizin hali ortada. Türk-İş’in verilerine göre gıda harcaması, giyim, kira, elektrik, su, yakıt, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı yani yoksulluk sınırı 49 bin 019 TL’ye yükseldi. Ramazan ayı gelmeden ete ve tavuğa 1 haftada 3 kez zam geldi. Önceden insanlar bayramdan bayrama et yerken, şimdi et yemek hayal oldu. İnsanlar bulguru, pirinci, mercimeği avuç hesabıyla alıyor. Sebzenin, meyvenin ise yanına yaklaşılmıyor. Tüm bunların tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. Türkiye’nin tarım politikası olmadığı için daha önce ülkemizde üretilmesinden gurur duyduğumuz bakliyat ürünlerini, sebze ve meyveyi ithal eder olduk. Bütün sorunların altında da Türkiye’nin kötü yönetilmesi yatıyor. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün” diye konuştu.

Vatandaşlar ve esnaf, ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30