banner116

2. Büyükşehir Ebeveyn ve Çocuk Oyunları renkli görüntüler oluşturdu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın ara tatilde çocuklar ve ebeveynleri bir araya getirdiği  “2. Büyükşehir Ebeveyn ve Çocuk Oyunları” etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğin ikinci gününde ise çocuklar ve ebeveynleri Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi ve Eti Su Altı Dünyası’nı gezdiler.

2. Büyükşehir Ebeveyn ve Çocuk Oyunları renkli görüntüler oluşturdu
banner115

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın her yaştan bireyin spor yaparak sosyalleşmesini ve psikomotor gelişimini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda yarıyıl tatilinde çocuklarla ebeveynlerini bir araya getiren “2. Büyükşehir Ebeveyn ve Çocuk Oyunları” etkinliği Büyükşehir Belediyesi Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

İki gün süren etkinliğin açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Ünal, “Ebeveynler olarak gündelik iş yüklerimiz nedeniyle çocuklarımızla birlikte geçirdiğimiz ortak zamanı sınırlandırıyor ve daha az birlikte olabiliyoruz.  Bu durum çocuklarımızın normal gelişimlerini olumsuz etkileyen faktörlerin başında geldiğini biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuya özellikle dikkat çekmek için geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve bu yıl da ikincisini düzenlediğimiz bu etkinlikte siz ve çocuklarınızın oyun alanlarında birlikte oyunlar oynamanızı, birlikte alanda daha fazla zaman geçirmenize olanak sağlamaya çalışıyoruz. İstiyoruz ki; bu ortamda çocuklarımız sizlerle birlikte daha fazla zaman geçirsinler ve daha çok mutlu olsunlar. Biliyoruz ki, çocuklar mutlu olunca sizler daha çok mutlu ve huzurlu oluyorsunuz. Bu sebeple karne alan çocuklarımızı ve siz kıymetli velilerini kutluyor, iyi eğlenceler diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından 35 çocuk ve 35 veli olmak üzere toplam 70 kişinin katıldığı ilk gün etkinliklerinde  “Hemsball, Floor Curling, Hentbol, Speedball, Basketbol, Yay-Ok, Balon Taşıma Bardak, Balon- Kule, Dizlerle Top Taşıma, Yapışkan Dart Halat Çekme Yarışı, Çuval Yarışı” oyunları oynandı.  Renkli ve eğlenceli etkinliğin ikinci gününde ise çocuklar ve velileri Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda bulunan Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi ve Eti Su Altı Dünyası’nı gezdiler.

20-21 Ocak tarihlerinde düzenlenen etkinliğin hem çocuklar hem de kendileri için büyük bir moral kaynağı olduğunu belirten veliler, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Unutamayacağımız iki gün geçirdik ve çok mutlu olduk.” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30