banner116

Anadolu Üniversitesi öğrencileri Eskişehir Valiliği'ni ziyaret etti

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi “İnsan Hakları ve Demokrasi Eğitimi” dersi kapsamında Eskişehir Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu’na ziyaret düzenlendi.

Anadolu Üniversitesi öğrencileri Eskişehir Valiliği'ni ziyaret etti
banner115

 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğretim elemanı Öğr. Gör. Ahmet Mıdık koordinatörlüğünde Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi “Okul Öncesi Öğretmenliği” ve “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” bölümü 1. Sınıf öğrencileri Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Eskişehir Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Hukuk İşleri Şube Müdürü Özlem Çiğdem Karabulut ve Eskişehir İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Vali Aksoy: “İnsan hakları evrensel bir konudur”

 Konuşmasında yeni yetişen neslin haklarını bilmesinin önemine vurgu yapan Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, “İnsan hakları insanın doğuşundan var olan, vazgeçemeyeceği ve devredemeyeceği temel hak ve özgürlükleri kapsayan bir konudur. Bu bakımdan insan hakları ihlali hususu uluslararası bir kavramdır. Bugünkü duruma çok uzun mücadeleler sonucunda gelen insan hakları Magna Carta ile temellendirilmiştir. Türkiye’de de insan haklarının korunması bağlamında çok önemli çalışmalar yapılmıştır. Bugün de siz genç arkadaşlarımız ile insan hakları temsilcilerimiz bir araya gelerek güzel bir etkinlik gerçekleştireceksiniz.” şeklinde konuştu. 

Öğr. Gör. Mıdık: “Öğretmen adaylarımızın gelecekteki öğrencilerine bu bilgi ve birikimi aktarmaları en büyük temennimiz”

 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Öğr. Gör. Ahmet Mıdık koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ziyarette, teorik eğitimin yanında pratik eğitimin de önemli olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Öğretmen adaylarımızın bu bilgi, beceri ve değerler ile kendi yetiştirdikleri öğrencilerine çok değerli aktarım yapacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda öğrencilerimizi yetiştirme hususunda olağanüstü bir gayret sarf ediyoruz. Biz bu dersi alan öğrencilerimizin sorunlara eleştirel bakabilen, düşüncelerini açıkça ifade edebilen, başkalarının düşüncelerine saygılı ve barış içinde yaşayabilen kişiler olmasını amaçlıyoruz. Uygulamalı olarak konusunda yetkin insanlardan bilgi ve deneyimlerini öğrenmek amacıyla bugün burada bulunuyoruz.”

 Eskişehir Vali Yardımcısı Kubilay Ant ve Eskişehir İl İnsan Hakları kurulu Temsilcileri’nin öğrencilerden gelen soruları yanıtlamasının ardından ziyaret sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30