banner116

Atık malzemelerin dönüşümüyle sera yapımı sağlandı

Çevreci projeleriyle dikkat çeken Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, yeni ve örnek bir uygulamaya daha imza attı. Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri, atölyelerde yapılan çalışmalarda ortaya çıkan atık malzemeleri dönüştürerek 400 m2 sera yapımını tamamlarken 675 m2 yeni bir sera yapım çalışmasına da başladı.  

Atık malzemelerin dönüşümüyle sera yapımı sağlandı
banner115

 Tohumdan çiçek ve ağaca, iklim değişikliği etkilerini azaltarak kentsel biyoçeşitliliği arttıracak yeşil alan ağaçlandırma çalışmalarından, sanatsal ve işlevsel kent mobilyalarına birçok alanda sağlıklı ve estetik bir çevre için çalışan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, atık malzemelere yeniden hayat verdi.

 Kendi atölyelerinde kent mobilyalarının üretimi, montajı, bakımı ve şehrin çehresini güzelleştirme çalışmaları ile büyük tasarruf sağlayarak yerel yönetimlere örnek olan Büyükşehir Belediyesi’nin bu alanda yeni bir dönüşüm gerçekleştirdiğini belirten Park ve Bahçeler Dairesi yetkilileri, “Her yeni bir günün tüketim olduğu günümüzde atık malzemelerin değerlendirme konusu hayatımızda önemli bir yer almaktadır. Yeniden değerlendirme imkanı olan profil, boru gibi metal malzemeler Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığımızda yer alan atölyelerimizde çeşitli fiziksel işlemlerden geçerek tamir ve bakımları yapılarak işlenmekte olup, tekrardan üretim sürecine dahil edilmektedir. Biz de bu çerçeveden yola çıkarak yeni seralarımızı hurda depomuzda yer alan metal malzemelerden imal etmekteyiz. Söz konusu geri dönüşüm uygulamamıza esas bir adet 400 m2 alana sahip sera imalat ve yapım işleri tamamlanmış olup, 675 m2 yeni sera yapım çalışmamız devam etmektedir.” dediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30