banner116

Yılmaz Büyükerşen Kuzey Makedonya Büyükelçisini ağırladı

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski ve Ekonomi Müsteşarı Suzana Tuneva, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.    

Yılmaz Büyükerşen Kuzey Makedonya Büyükelçisini ağırladı
banner115

 Başkan Büyükerşen, bir dizi temasta bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski, Ekonomi Müsteşarı Suzana Tuneva ve 26-27. Dönem Eskişehir Milletvekili ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eskişehir Fahri Konsolosu Harun Karacan’ı makamında ağırladı.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eskişehir Fahri Konsolosu Harun Karacan’ın da yer aldığı ziyarette Büyükelçi Jovan Manasijevski, Eskişehir ile yakın ilişkiler içinde olmak istediklerini ifade ederek, “Eskişehir, genç nüfusun yoğun olduğu bir şehir. Kuzey Makedonya’nın Başkenti Üsküp ile çok benzer yönleri var ve nüfusu hızla artıyor. Eskişehir ile her alanda çalışmalarımızı geliştirmek ve kardeş şehir olmak için diyaloglarımızı arttırmak istiyoruz. Eskişehir çok güzel, modern bir şehircilik yapısına sahip. Nazik misafirperverliğiniz ve sıcak karşılamanız için çok teşekkür ederim.” dedi

Başkan Büyükerşen de nazik ziyaret dolayısıyla konuk büyükelçiye teşekkür ederek, iki ülke ve iki halk arasında tarihi ve kültürel bağların çok güçlü olduğunu vurguladı.  Büyükerşen, Makedonya’yı ziyaret ettiğini ve Türkiye ile çok benzer yönleri olduğunu aktararak iş birliğinin önemine dikkat çekti. Büyükerşen daha sonra konuklarına Eskişehir ve üniversiteler hakkında bilgiler verdi.

Büyükerşen ve Manasijevski’in karşılıklı hediye takdim ettiği ziyaret, olası işbirlikleri hakkında yapılan fikir alışverişi sonrası çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2023, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30