Basın Konseyi'nden Yılmaz Büyükerşen'e ziyaret

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ile Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyeleri Doğan Satmış ve Üstüner Ünügür, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Basın Konseyi'nden Yılmaz Büyükerşen'e ziyaret
banner127

 Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yönelik ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Büyükerşen, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

 Başkan Büyükerşen’e nazik misafirperverliği için teşekkür eden Türenç, Basın Konseyi’nin UNESCO ve Avrupa Birliği desteğiyle yürüttüğü proje kapsamında Eskişehir’de görev yapan gazetecilere yönelik düzenlenen “Medyada Etik ve Etik Denetimi” çalıştayı hakkında bilgiler verdi.

 Türenç, Büyükerşen’in Büyükşehir Belediye Başkanlığında bozkırın ortasında muhteşem bir şehir yarattığını ifade ederek hayata geçirdiği projelerin tüm ülkeye ilham kaynağı olduğunu belirtti. Başkan Büyükerşen de gazeteciliğin zor dönemlerden geçtiğini belirterek nazik ziyaret dolayısıyla Başkan Türenç ve Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyelerine teşekkür etti.

 Konuşma sonrası Türenç, Büyükerşen’e Basın Konseyince hazırlanan 2023 Basın Özgürlüğü Raporunu takdim etti. Büyükerşen de Türenç ve beraberindeki heyete, Avrupa Konseyi tarafından kurulan Demokratik Yönetim İçin Uzmanlık Merkezi’nin Türkiye’de Ankara ve Eskişehir Büyükşehir Belediyelerine Demokratik Yönetişimin 12 ilkesini taşıyan  “Kristal Ödül” verdiğini hatırlatarak konuklarıyla ödülün Eskişehir’e gelme sürecini paylaştı. Ziyaret sonunda Türenç, Basın Konseyi Onur Üyesi olan Başkan Büyükerşen’e teşekkür plaketi verdi.

 Ziyaret karşılıklı görüş alışverişi sonrası çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30