banner116

Belde Evi kursiyerlerinin eserlerinden oluşan sergi açıldı

Tepebaşı Belediyesi Mustafa Kemal Paşa Belde Evi’nde resim kursuna katılan kursiyerler, kursta ve bireysel olarak yaptıkları resimleri ‘Renklere Gönül Verenler’ isimli sergiyle Eskişehirlilerin beğenisine sundu.

Belde Evi kursiyerlerinin eserlerinden oluşan sergi açıldı
banner115

 Tepebaşı bölgesinde yaşayan vatandaşların daha iyi hizmet alabilmesi, talep ve şikayetlerin yerine getirilebilmesi adına belirli noktalarda oluşturulan Belde Evleri’nden genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk binlerce vatandaş; eğitim, hobi, spor ve müzik kurslarından ücretsiz olarak yararlanmaya devam ediyor.

 Bu kapsamda Mustafa Kemal Paşa Belde Evi’nde resim kursuna katılan kursiyerler yapmış oldukları resimleri ‘Renklere Gönül Verenler’ isimli sergi ile Atila Özer Karikatürlü Ev’de beğeniye sundu. Sergi açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra kursiyerler ve yakınları katıldı.

“Kadını üretken yapacağız”

 Sergi açılışında konuşan Başkan Ataç, “Türk kadınına fırsat verildiğinde neler yapıldığını görüyoruz. Eğer kadının yüzü gülerse ülkenin de yüzü güler, ülke de mutlu olur, kadın da mutlu olur, erkekler de mutlu olur çocuklar da mutlu olur. İlk açtığımız Belde Evi’nde şöyle demiştim. Biz kadını evden çıkaracağız, kadını üretken yapacağız.  Tepebaşı Belediyesi’nin ana fikri budur. Belde Evlerinde kadınlarımıza yönelik çalışmalarımız devam edecek. Yaptığınız resimler gerçekten çok güzel, elinize sağlık” dedi.

 40 eserin yer aldığı sergi, 30 Aralık Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30