banner116

Sümeyye altın madalya ile dönüyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndedüzenlenen ‘World Para Swiming’ yarışlarında büyük bir başarıya daha imza atarak altın madalya kazanan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Sümeyye Boyacı, hedefinin 2019 yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan Dünya Kupası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ederek şampiyon olmak olduğunu ifade etti.

Sümeyye altın madalya ile dönüyor
banner115

Yetiştirdiği başarılı sporcular ile Eskişehir’i uluslararası alanda başarıyla temsil eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, yüzme dalında önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yılBrezilya’da düzenlenen ‘Open WaterSwimming World Championships’ ve İrlanda’nın başkenti Dublin’de düzenlenen Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda birinci olarak dünyada adından söz ettiren Sümeyye Boyacı, dün Amerika Birleşik Devletleri’ninİndianapolis kentinde düzenlenen ve Dünya Kupası’na giden yolda önemli bir yarış olan World Para Swiming’de birinci olarak altın madalya kazandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile Sümeyye ile gurur duyduklarını ifade ederek milli sporcuyu tebrik etti. Başkan Büyükerşen paylaştığı mesajda, “ABD'nin Indianapolis şehrinde düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Serisi'nde altın madalya kazanarak bizlere bir kez daha büyük bir gurur yaşatan belediyemiz sporcusu Sevgili Sümeyye Boyacı'yı kutluyor, gözlerinden öpüyorum. Türkiye seninle gurur duyuyor!”dedi. Sümeyye’nin Amerika’dan döner dönmez milli takım kampına katılacağını belirten Büyükerşen, 9-12 Mayıs tarihlerinde de Singapur’da düzenlenecek yarışlarda da kendisine başarılar diledi.

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları madalyaları topladı

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü engelli sporcuları büyük başarılarla yollarına devam ediyor.  5-7 Nisan tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen Özel Sporcular 2 Bölge Türkiye Şampiyonası’nda Efe Alpar Güler katılmış olduğu 200 metre ferdi karışık yarışında üçüncü olarak, barajı geçip Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanırken, Asya Kaynak ise 400m serbest, 800m serbest ve 200m sırt yarışlarında 1’inci oldu.  Yine aynı tarihlerde Trabzon’da gerçekleştirilen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Federasyon Kupası’nda yarışan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları da yarışlardan madalya ile döndü. Mehmet Akif Ersoy Olimpik Yüzme Havuzu'da yapılan organizasyonda serbest, sırtüstü, kurbağalama, kelebek, ferdi karışık kategorilerinde mücadele eden Onur İnci 2 altın 1 gümüş 1 bronz, Bakır Eğilmez 4 altın, Ömer Faruk Ulu 5 gümüş, Beyza Demirel 1 bronz, Baran Doruk Şimşek 1 gümüş 2 bronz, Sinem Ateş 2 bronz, Abdullah Tekin 1 bronz madalya kazandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30