banner116

'Tiki ile Miço' oyunu Alpu ve Mihalıççık'ta sahnelendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen etkinliklerde Alpu ilçesinde sahnelenen “Tiki İle Miço” adlı çocuk oyunu ile Mihalıççık ilçesinde gerçekleştirilen “Sahnekar Doğaçlama İnteraktif Tiyatro Gösterisi” ilçe sakinlerinden büyük ilgi gördü.  

'Tiki ile Miço' oyunu Alpu ve Mihalıççık'ta sahnelendi
banner115

 Kırsal ilçelerde kültürel ve sanatsal çalışmaların arttırarak sosyal hayatı güçlendiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, birbirinden özel etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Gençlik Merkezi ve Sahnekar Tiyatro Ekibi iş birliğiyle ilk olarak Alpu Belediyesi Kültür Evi ve Konferans Salonu’nda “Tiki ile Miço” adlı oyun çocuklarla buluştu. Eğlenceli anlar yaşanan oyun sırasında çocuklar tiyatro keyfini doyasıya yaşadılar.

İkinci etkinlik ise Mihalıççık ilçesinde gerçekleştirildi. Mihalıççık Belediyesi Kültür Evi Salonu’nda Sahnekar Tiyatro Ekibinin sahnelediği “Doğaçlama İnteraktif Tiyatro Gösterisi” izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

Oyun sonunda ekibi uzun süre alkışlayan izleyiciler, etkinlikten büyük keyif aldıklarını belirterek “İsteğimiz üzerine Büyükşehir Belediyemizin kültür ve sanat etkinliklerini ilçemize taşımış olması, bizleri çok mutlu etti. Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve tüm emek verenlere teşekkür ederiz.” dediler. Kırsal ilçelerdeki etkinlikler devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2024, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30