banner116

Anadolu Üniversitesinden Filistinli öğrencilere destek

Anadolu Üniversitesi tarafından Filistin’e ve Filistinli öğrencilere destek olmak amacıyla düzenlenen kermes, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Fuaye Alanında açıldı.

Anadolu Üniversitesinden Filistinli öğrencilere destek
banner115

 Kermese, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, Birlik Vakfı Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Murat Canözer, Filistin Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murad Elmuhandis, Türkiye Diyanet Vakfı Kültür Sanat Koordinatörü Emine Ayçiçek, Eskişehir Lokantacılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Bahar Bilen başta olmak üzere Anadolu Üniversitesi personel ve öğrencileri katıldı.

Rektör Erdal: “Umuyorum ki bu kanayan yara bir an önce kapanır”

“Barışa destek vermek için kermesimize katılın, Filistinli öğrencilerimizin yanında olun!” sloganı ile düzenlenen yardımlaşma kermesinde Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “Başta üniversitemizde okuyan Filistinli öğrenciler olmak üzere, Filistin halkının yanında olduğumuzu göstermek amacıyla bu etkinliği düzenledik. Kermesimize öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz, kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşları ile işletmeler destek sundu. Filistin içimizde kanayan bir yara, umuyorum ki bu kanayan yara bir an önce kapanır, Gazze ve Filistin’e barış gelir ve bu katliamlar sona erer.”

Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Eskişehir Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü, Anadolu Üniversitesi Yemekhanesi, Türkiye Diyanet Vakfı, Eskişehir Lokantacılar ve Kasaplar Odası, Rita Cafe başta olmak üzere Anadolu Üniversitesi akademik personeli ve öğrencileri destek kermesinde yer aldı. Gün sonunda kermesten elde edilen tüm gelirler Anadolu Üniversitesinde öğrenim gören Filistinli öğrencilere burs olarak verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30