Kazım Kurt: "Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız"

Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HABEV), 'Şahı Merdana' ve 'Nevruza Merhaba' etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılan Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, “Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız ve biz her türlü baskıya rağmen özgürlüğü, adaleti, eşitliği savunacağız” dedi. 

Kazım Kurt: "Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız"
banner127

 Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HABEV) tarafından düzenlenen Şahı Merdana ve Nevruza Merhaba etkinliğine katıldı.  Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Kurt’un yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, HABEV Başkanı Kamer Durur ve çok sayıda Eskişehirli katıldı. Seyid İbrahim Erenler’in konuşmacı olduğu etkinlikte, Cem Doğan konser verdi. 

“DÜNYADA DOSTLUK, BARIŞ VE KARDEŞLİK HÂKİM OLSUN”
​ 

 Etkinlikte konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt,  herkesin nevruzunu kutladı. Dünyada dostluğun, barışın, kardeşliğin hâkim olmasını dileyen Başkan Kurt, “Bugün Türkiye'mizde ne yazık ki bayramları bayram olarak kutlayamıyoruz. Bayramları bayram gibi kutlayamıyoruz ve o nedenle de sıkıntılar yaşıyoruz. Kötü yönetilen bir ülkede hiçbir şeyin güzel olması mümkün değil, ancak şu günlerde iktidarın baskıları çok yüksek. Bu nokta farklı bir noktaya gidiyor. Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız ve biz her türlü baskıya rağmen özgürlüğü, adaleti, eşitliği savunacağız. Bu felsefe sizin temel felsefeniz, bizim de temel felsefemiz. Nevruzunuz kutlu olsun diyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner101

banner25

banner26

banner104

banner34

banner17

banner22

banner18

banner20

banner102

banner30