ESKİŞEHİR
![Kardeşlik ilişkilerimizi güçlendireceğiz](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/kardeslik_iliskilerimizi_guclendirecegiz_h31516_f65fd.jpeg)
Kardeşlik ilişkilerimizi güçlendireceğiz
Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Yetkili Temsilcisi Ayrat Gataullin ve beraberindeki heyet Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’yi ziyaret ederek, Tataristan’ın başkenti Kazan’da düzenlenecek olan BRICS+ Şehirler Uluslararası Forumu’na davet ettiler.
![Valilikten 'Bayram tedbirleri' açıklaması](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/valilikten_bayram_tedbirleri_aciklamasi_h31514_873c5.png)
Valilikten 'Bayram tedbirleri' açıklaması
Eskişehir Valiliği, vatandaşların bayram boyunca huzurlu ve güvenli bir ortamda vakit geçirebilmeleri için çeşitli tedbirler aldı.
![Valilikten sonic patlama sesi uyarısı](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/valilikten_sonic_h31511_9ffb6.jpg)
Valilikten sonic patlama sesi uyarısı
Eskişehir Valiliği tarafından, 13 Haziran Perşembe günü (yarın), 1. Ana Jet Üst Komutanlığınca ses üstü test uçuşu gerçekleştirileceği duyuruldu.
![Saha uzantılı deprem tatbikatı](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/saha_uzantili_deprem_tatbikati_h31510_8e699.jpg)
Saha uzantılı deprem tatbikatı
Saha uzantılı masa başı deprem tatbikatı, Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy'un başkanlığında gerçekleştirildi.
![Çevre Şenliği renkli görüntüler oluşturdu](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/cevre_senligi_renkli_goruntuler_olusturdu_h31509_c4610.jpeg)
Çevre Şenliği renkli görüntüler oluşturdu
Odunpazarı Belediyesi, Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası’nda çevre sorunlarına dikkat çekmek ve çocukların bu sorunları öğrenmesi amacıyla, Kanlıkavak Parkı’nda Çevre Şenliği düzenledi.
![Başkan Ünlüce'den semt pazarı ziyareti](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/baskan_unluce_den_semt_pazari_ziyareti_h31507_9a5bc.jpg)
Başkan Ünlüce'den semt pazarı ziyareti
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Bahçelievler mahallesinde kurulan semt pazarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşla buluştu. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı ziyarette Başkan Ünlüce, esnaf ve vatandaştan büyük ilgi gördü. Ünlüce, “Beni hep sahada göreceksiniz. Daha çok karşılaşacağız.” dedi.
![Fuar ve Kongre Merkezi'ne rekor ziyaretçi](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/fuar_ve_kongre_merkezi_ne_rekor_ziyaretci_h31506_50c8f.jpg)
Fuar ve Kongre Merkezi'ne rekor ziyaretçi
Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı fuarlara, kongrelere, iş organizasyonlarına ve kültür sanat etkinliklerine Ocak-Mayıs 2024 tarihleri arasında 201 bin 274 kişi konuk oldu.
![Toplu taşımaya YKS düzenlemesi](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/toplu_tasimaya_yks_duzenlemesi_h31503_e0920.jpg)
Toplu taşımaya YKS düzenlemesi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 8-9 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) nedeniyle tramvay ve otobüs sefer saatlerinde düzenlemeye gitti.
![Başkan Akın'dan Ayşe Ünlüce'ye ziyaret](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/baskan_akin_dan_ayse_unluce_ye_ziyaret_h31502_6d5fa.jpeg)
Başkan Akın'dan Ayşe Ünlüce'ye ziyaret
Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce’ye tebrik ziyaretinde bulundu.
![Ayşe Ünlüce'den yol incelemesi](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/ayse_unluce_den_yol_incelemesi_h31501_c8182.jpeg)
Ayşe Ünlüce'den yol incelemesi
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, Sarısungur mahallesinde devam eden yol bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplere kolaylıklar diledi.
![Çocuklar yenilenen Dinozor Mağarasını çok sevdi](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/cocuklar_yenilenen_dinozor_magarasini_cok_sevdi_h31500_d99f4.jpg)
Çocuklar yenilenen Dinozor Mağarasını çok sevdi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nde, Paleontoloji Alanı ve Dinozor Mağarası, yenilenen yüzüyle büyük beğeni topluyor.
![Ahmet Ataç: "Vatandaşımızın hizmetindeyiz"](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/ahmet_atac_vatandasimizin_hizmetindeyiz_h31499_0014a.jpg)
Ahmet Ataç: "Vatandaşımızın hizmetindeyiz"
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Batıkent ve Çamlıca Mahallelerindeki 2 parkta incelemelerde bulundu. Vatandaşlardan gelen talepler üzerine parklarda düzenleme çalışmalarının başlayacağını kaydeden Başkan Ataç, “Mahalle sakinlerimiz için parklarımız çok önemli. Bizlere ulaşan talepler doğrultusunda çevre düzenlemeleri yapacağız, vatandaşımızın hizmetindeyiz” dedi.
![Çocuklar yaz tatilini dolu dolu geçirecek](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/cocuklar_yaz_tatilini_dolu_dolu_gecirecek_h31498_4c61c.jpg)
Çocuklar yaz tatilini dolu dolu geçirecek
Tepebaşı Belediyesi tarafından 7-14 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenecek Yaz Okulu için kayıtlar 10 Haziran tarihinde başlıyor.
![Odunpazarı'nda yaz kursları başlıyor](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/odunpazari_nda_yaz_kurslari_basliyor_h31497_d0070.jpeg)
Odunpazarı'nda yaz kursları başlıyor
Odunpazarı Belediyesi, Yaz Eğitim Kursları düzenliyor. Nefes ve duruş egzersizlerinden kişisel gelişime çok sayıda branşta atölyeler açacak. Yaz Eğitim Kurslarına kayıtlar 10 Haziran Pazartesi günü başlıyor.
![Seyitgazili çiftçiye 'Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası' verildi](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/seyitgazili_ciftciye_hastaliktan_ari_isletme_sertifikasi_verildi_h31495_77b75.jpeg)
Seyitgazili çiftçiye 'Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası' verildi
Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce Seyitgazi İlçesi Doğançayır Mahallesinde bulunan hayvancılık işletmesine “Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası" verildi.
![Eskişehirli şehit son yolculuğuna uğurlandı](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/eskisehirli_sehit_son_yolculuguna_ugurlandi_h31494_34917.jpg)
Eskişehirli şehit son yolculuğuna uğurlandı
Kayseri'de eğitim uçuşu sırasında meydana gelen uçak kazasında şehit olan Hava Pilot Albay Gökhan Özen'in naaşı, memleketi Eskişehir'de düzenlenen törenle toprağa verildi.
![Ünlüce'den Başkan Albayrak'a ziyaret](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/unluce_den_baskan_albayrak_a_ziyaret_h31493_13072.jpg)
Ünlüce'den Başkan Albayrak'a ziyaret
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak’a iadeiziyarette bulundu.
![Ahşap Atölyesi'nden yıl sonu sergisi](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/ahsap_atolyesi_nden_yil_sonu_sergisi_h31492_c07b2.jpeg)
Ahşap Atölyesi'nden yıl sonu sergisi
Odunpazarı Belediyesi Ahşap Atölyesi, yıl sonu sergisi açtı. Odunpazarı Belediyesi Ahşap Eserler Müzesi’nde gerçekleşen sergide, oyma, yontma, kabartma, kıl testere tekniği ile yapılan yaklaşık 291 eser yer aldı.
![TEGV Gönüllü Festivalinde rekreasyon etkinliği](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/tegv_gonullu_festivalinde_rekreasyon_etkinligi_h31491_25cca.jpeg)
TEGV Gönüllü Festivalinde rekreasyon etkinliği
Tepebaşı Belediyesi Rekreasyon Ekibi, İstanbul’da düzenlenen TEGV Gönüllü festivaline katılarak el koordinasyonunu geliştirecek ve dikkate dayalı keyifli etkinlikler gerçekleştirdi.
![Seralarda yetiştirilen rengarenk çiçekler parklarla buluştu](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/seralarda_yetistirilen_rengarenk_cicekler_parklarla_bulustu_h31490_5256c.jpg)
Seralarda yetiştirilen rengarenk çiçekler parklarla buluştu
Tepebaşı Belediyesi, seralarında ürettiği on binlerce çiçek ile kent genelinde rengarenk bir görüntü oluşturmayı sürdürüyor. Çiçek üretimine yaz-kış devam edilirken Tepebaşı’nın görünümüne de güzellik katıyor.
![Tepebaşı'nda ilaçlama çalışmaları sürüyor](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/tepebasi_nda_ilaclama_calismalari_suruyor_h31489_3f9e0.jpg)
Tepebaşı'nda ilaçlama çalışmaları sürüyor
Tepebaşı Belediyesi, toplum sağlığını korumak için gerçekleştirdiği ilaçlama çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.
![Şairlerin dizeleri hayat buldu](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/06/sairlerin_dizeleri_hayat_buldu_h31488_eb2c5.jpeg)
Şairlerin dizeleri hayat buldu
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, şiiri sevdirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Yaşamın Kanadında Şiir” etkinliği düzenledi. Kalıkavak Parkı’nda düzenlenen şiir etkinliğinde usta kalemlerin unutulmayan dizeleri seslendirildi.
![Çevreciler şenlikte buluşacak](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/cevreciler_senlikte_bulusacak_h31487_c3cdf.jpg)
Çevreciler şenlikte buluşacak
Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında “İklim için Harekete Geç” sloganıyla düzenlenecek 5. Çevre Şenliği, 8 Haziran Cumartesi günü Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda gerçekleştirilecek.
![Niyazi Çapa hayatını kaybetti](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/niyazi_capa_hayatini_kaybetti_h31486_854f9.jpeg)
Niyazi Çapa hayatını kaybetti
Eskişehir’de protez üreten ORSA Ortopedi Sanayi kurucusu ve birçok hayvana kol kanat olan Niyazi Çapa 82 yaşında vefat etti.
![Dikkat! Hava sıcaklıkları artıyor](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/06/dikkat_hava_sicakliklari_artiyor_h31485_908d7.jpg)
Dikkat! Hava sıcaklıkları artıyor
Eskişehir Valiliği, kent genelinde 1 Haziran Cumartesi günü hava sıcaklıklarının yükseleceğini açıkladı.
![İşte Deniz Demir'in Eskişehir için beklentisi](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/04/iste_deniz_demir_in_eskisehir_icin_beklentisi_h31479_71c6b.jpeg)
İşte Deniz Demir'in Eskişehir için beklentisi
Eskişehir'de Ramazan Bayramı süresince turist akını yaşandı. Eskişehir Turizm Birliği Başkanı ve Ilgaz Grup Otelleri CEO'su Deniz Demir, bayram döneminin kentte çok verimli geçtiğini, hem şehrin hem de turizm otel işletmelerinin verimli bir dönem geçirdiğini vurguladı.
![Yılmaz Büyükerşen seçim değerlendirmesi yaptı](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/04/yilmaz_buyukersen_secim_degerlendirmesi_yapti_h31478_31244.jpg)
Yılmaz Büyükerşen seçim değerlendirmesi yaptı
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yılmaz Büyükerşen, sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak seçim sonuçlarını değerlendirdi.
![Tepebaşı'nda 92 mahallenin yeni muhtarları belli oldu](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/04/tepebasi_nda_92_mahallenin_yeni_muhtarlari_belli_oldu_h31476_fcb18.jpg)
Tepebaşı'nda 92 mahallenin yeni muhtarları belli oldu
Eskişehir Tepebaşı'nın, Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde yeni muhtarlarını belirledi. İşte Tepebaşı'nın 92 mahallesinin yeni muhtarları...
![Odunpazarı'ndaki mahalle muhtarları belli oldu](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/04/odunpazari_ndaki_mahalle_muhtarlari_belli_oldu_h31475_1434a.jpg)
Odunpazarı'ndaki mahalle muhtarları belli oldu
Eskişehir Odunpazarı'nın, Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde yeni muhtarlarını belirledi. İşte Odunpazarı'nın 34 mahallesinin yeni muhtarları...
![Vali Aksoy 'Halk Günü'nde vatandaşlarla bir araya geldi](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/04/vali_aksoy_halk_gunu_nde_vatandaslarla_bir_araya_geldi_h31473_9e3d3.jpg)
Vali Aksoy 'Halk Günü'nde vatandaşlarla bir araya geldi
Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Halk Günü Toplantısı düzenleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.
![Eskişehir seçmeninin yüzde 19'u oy kullanmadı](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/04/eskisehir_secmeninin_yuzde_19_u_oy_kullanmadi_h31472_d7a69.jpg)
Eskişehir seçmeninin yüzde 19'u oy kullanmadı
Eskişehir’de 696 bin 60 kayıtlı seçmenden 559 bin 411’i sandığa giderken, 136 bin 649 seçmen oy kullanmadı. 2019 seçimlerinde 651 bin 738 seçmenden 90 bin 975 seçmen sandığa gitmemişti.
![Vali Hüseyin Aksoy GAMER personeliyle bir araya geldi](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/04/vali_huseyin_aksoy_gamer_personeliyle_bir_araya_geldi_h31469_12f52.jpg)
Vali Hüseyin Aksoy GAMER personeliyle bir araya geldi
Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, 112 Acil Çağrı Merkezi ve Güvenlik, Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) personeli ile düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.
![Şenol Durur ikinci kez baba oldu](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/senol_durur_ikinci_kez_baba_oldu_h31448_f53d7.jpeg)
Şenol Durur ikinci kez baba oldu
Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur, ikinci kez baba oldu.
![Çifteler'de üstyapı çalışmaları hızla devam ediyor](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/cifteler_de_ustyapi_calismalari_hizla_devam_ediyor_h31442_5a7fc.jpg)
Çifteler'de üstyapı çalışmaları hızla devam ediyor
Çifteler'in cadde ve sokakları hızla yenilenmeye devam ediyor.
![Ataç: "Birlikteliğimiz devam edecek"](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/atac_birlikteligimiz_devam_edecek_h31440_598d1.jpg)
Ataç: "Birlikteliğimiz devam edecek"
Tepebaşı Belediyesi'nin her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirdiği ve farklı mahallede gerçekleştirdiği iftar etkinliği bu kez Çamlıca Mahallesi'nde düzenlendi. 5 bin kişinin katıldığı iftar sonrası değerlendirmelerde bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Birlikteliğimiz devam edecek” dedi.
![Öğrenciler atık kirliliği ve verimsiz enerji kullanımına dikkat çekti](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/cevrenin_genc_sozculeri_ne_katilan_ogrencilerden_geri_donusum_tesisi_ziyareti_h31436_54697.jpg)
Öğrenciler atık kirliliği ve verimsiz enerji kullanımına dikkat çekti
"Çevrenin Genç Sözcüleri" (Young Reporters of Environment -YRE) yarışmasına katılan Atayurt Okulları öğrencileri, Benli Geri Dönüşüm Tesislerini ziyaret etti.
![Ahmet Ataç: "Esnafımızın görüşleri çok kıymetli"](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/ahmet_atac_esnafimizin_gorusleri_cok_kiymetli_h31433_f8c51.jpg)
Ahmet Ataç: "Esnafımızın görüşleri çok kıymetli"
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehirli esnaflar ile bir araya gelmeye Cengiz Topel Caddesi’nde devam etti. Başkan Ataç, “Ekonomik mücadele veren esnaf kardeşlerimizin her daim yanındayız. Kendileri ile kentimize ilişkin her konuda fikir alışverişinde bulunuyoruz. Esnafımız halkımızın içinde, görüşleri çok kıymetli” dedi.
![Valilikten sonic patlama sesi uyarısı](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/valilikten_sonic_patlama_sesi_uyarisi_h31430_9513c.jpg)
Valilikten sonic patlama sesi uyarısı
Eskişehir Valiliği, 26, 27 ve 28 Mart 2024 tarihlerinde yapılacak olan test uçuşunda oluşabilecek sonic patlama sesi konusunda halkı uyardı.
![Eskişehir'in ilçelerinde kaç seçmen var! İşte detaylar](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/eskisehir_in_ilcelerinde_kac_secmen_var_iste_detaylar_h31429_79455.jpg)
Eskişehir'in ilçelerinde kaç seçmen var! İşte detaylar
Türkiye 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlere hızla ilerlerken Eskişehir’in 14 ilçesinde oy kullanacak seçmenlerin sayısı da belli oldu.
![Kadir Bıyık sözünü tuttu ve TOKİ evlerini teslim etti](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/cifteler_de_toki_hak_sahipleri_anahtarlarini_teslim_aldi_h31426_f12fb.jpg)
Kadir Bıyık sözünü tuttu ve TOKİ evlerini teslim etti
Eskişehir’in Çifteler ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan 205 konutun hak sahipleri, anahtarlarını AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu ve Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık’ın elinden aldı.
![İmamoğlu'ndan geçmiş olsun ziyareti](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/imamoglu_ndan_gecmis_olsun_ziyareti_h31424_b359e.jpg)
İmamoğlu'ndan geçmiş olsun ziyareti
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da küçük bir operasyon geçiren Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.
![Sazova'da gelenek bu yıl da bozulmadı](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/sazova_da_gelenek_bu_yil_da_bozulmadi_h31421_ee352.jpg)
Sazova'da gelenek bu yıl da bozulmadı
Eskişehir’in Sazova Mahallesi’nde halkın, esnafın ve sponsorların maddi desteği ile gerçekleştirilen Mevlid-i Şerif programında yaklaşık 3 bin vatandaş birlikte iftar yaparken, tüm şehitler ve hayatını kaybedenler için dua edildi.
![Tepebaşı'ndan 'Dünya Saati' etkinliğine destek](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/tepebasi_ndan_dunya_saati_etkinligine_destek_h31415_5a450.jpg)
Tepebaşı'ndan 'Dünya Saati' etkinliğine destek
Tepebaşı Belediyesi, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim krizine dikkat çekmek sürdürdüğü “Dünya Saati” etkinliğine her yıl olduğu gibi bu yıl da destek vererek, belediye binasının ışıklarını bir saatliğine kapattı.
![Mart kapıdan baktırdı!](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/mart-kapidan-baktirdi-kent-beyaza-burundu_85112.jpg)
Mart kapıdan baktırdı!
Eskişehir'de gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonrası vatandaşlar beyaz örtüye uyandı.
![Yaşar Kemal Bulvarı araç trafiğine açıldı](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/yasar_kemal_bulvari_arac_trafigine_acildi_h31401_28ccf.jpg)
Yaşar Kemal Bulvarı araç trafiğine açıldı
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2. Arabacılar Caddesi ile Ertaş Caddesi'ni birbirine bağlayacak olan Yaşar Kemal Bulvarı’ndaki 2. etap çalışmaları tamamlanarak yol araç trafiğine açıldı.
![Basın Konseyi'nden Yılmaz Büyükerşen'e ziyaret](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/basin_konseyi_nden_yilmaz_buyukersen_e_ziyaret_h31400_53e29.jpg)
Basın Konseyi'nden Yılmaz Büyükerşen'e ziyaret
Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ile Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyeleri Doğan Satmış ve Üstüner Ünügür, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyaretinde bulundu.
![Büyükşehir'den kırsalda kar mesaisi](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/buyuksehir_den_kirsalda_kar_mesaisi_h31399_df435.jpg)
Büyükşehir'den kırsalda kar mesaisi
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ani düşen hava sıcaklıkları ve kar yağışıyla birlikte şehrin kırsal mahalleleri ile yüksek kesimlerinde kar küreme ve tuzlama çalışmaları gerçekleştiriyor.
![Kazım Kurt: "Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız"](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/kazim_kurt_biz_birlikte_olacagiz_biz_guclu_olacagiz_h31396_4cd16.jpeg)
Kazım Kurt: "Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız"
Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HABEV), 'Şahı Merdana' ve 'Nevruza Merhaba' etkinliği düzenledi. Etkinliğe katılan Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, “Biz birlikte olacağız, biz güçlü olacağız ve biz her türlü baskıya rağmen özgürlüğü, adaleti, eşitliği savunacağız” dedi.
![Yeryüzü Ekoloji Okulu Nisan ayı atölyeleri başlıyor](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/yeryuzu_ekoloji_okulu_nisan_ayi_atolyeleri_basliyor_h31394_daca2.jpg)
Yeryüzü Ekoloji Okulu Nisan ayı atölyeleri başlıyor
Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları kapsamında Nisan ayı programı başlıyor.
![Hatipoğlu ve öğrenciler 8 bin fidanı toprakla buluşturdu](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/nebi_hatipoglu_ve_esi_fidan_dikim_etkinligine_katildi_h31392_dd6c8.jpg)
Hatipoğlu ve öğrenciler 8 bin fidanı toprakla buluşturdu
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu ve eşi Nazlı Hatipoğlu, Orman Haftası nedeniyle düzenlenen fidan dikim etkinliğine katıldı.
![Kazım Kurt TMMOB'ye bağlı odaları ziyaret etti](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/kazim_kurt_tmmob_ye_bagli_odalari_ziyaret_etti_h31386_31336.jpeg)
Kazım Kurt TMMOB'ye bağlı odaları ziyaret etti
Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı olan odaları ziyaret etti. Oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Kurt, 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek destek istedi.
![Şarhöyük'te iftar sevinci](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/sarhoyuk_te_iftar_sevinci_h31385_c327a.jpg)
Şarhöyük'te iftar sevinci
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Şarhöyük Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
![İklim krizine dikkat çekmek için 1 saat ışıklar yanmayacak](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/iklim-krizine-dikkat-cekmek-icin-1-saat-isiklar-yanmayacak_e85bf.jpg)
İklim krizine dikkat çekmek için 1 saat ışıklar yanmayacak
Tepebaşı Belediyesi, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) iklim krizine dikkat çekmek sürdürdüğü “Dünya Saati” etkinliğine katılmak için 1 saatliğine ışıkları söndürecek.
![Nebi Hatipoğlu Eczacılar Odasını ziyaret etti](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/hatipoglu_eczacilar_odasini_ziyaret_etti_h31381_3f387.jpg)
Nebi Hatipoğlu Eczacılar Odasını ziyaret etti
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, eşi Nazlı Hatipoğlu ile birlikte Eskişehir Eczacılar Odası'nı ziyaret etti.
![Kazım Kurt iftarını Kırmızıtoprak'ta yaptı](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/kazim_kurt_iftarini_kirmizitoprak_ta_yapti_h31380_ada38.jpeg)
Kazım Kurt iftarını Kırmızıtoprak'ta yaptı
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, iftar sofralarında vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Başkan Kurt, son olarak Kırmızıtoprak Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğinde Kırmızıtoprak Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek iftar yaptı. İftar programına Başkan Kurt’a CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkan Adayı Ayşe Ünlüce de katıldı. Başkan Kurt, iftar programının ardından Kırmızıtoprak Mahallesi’nde bulunan kahveleri gezdi.
![Meteoroloji uyardı! 21 Mart'tan itibaren 3 gün sürecek..](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/meteoroloji_uyardi_21_mart_tan_itibaren_3_gun_surecek_h31379_96e5b.jpg)
Meteoroloji uyardı! 21 Mart'tan itibaren 3 gün sürecek..
Eskişehir genelinde önümüzdeki günlerde zirai don olayının yaşanabileceği duyurulurken, çiftçilerin dikkatli olması gerektiği belirtildi.
![Özkan Alp Millet Bahçesi'nde](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/ozkan_alp_millet_bahcesi_nde_h31373_472b4.jpg)
Özkan Alp Millet Bahçesi'nde
Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, Millet Bahçesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
![Diri fay haritası güncellendi! Bakın Eskişehir hangi risk bölgesinde](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/diri_fay_haritasi_guncellendi_bakin_eskisehir_hangi_risk_bolgesinde_h31367_080dd.jpg)
Diri fay haritası güncellendi! Bakın Eskişehir hangi risk bölgesinde
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), belirli aralıklarla yayımladığı diri fay haritasını güncelledi. Eskişehir ise ikinci ve üçüncü derece riskli bölgeler arasında yer aldı.
![Yaşamkent semt pazarına kavuşuyor](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/yasamkent_semt_pazarina_kavusuyor_h31364_5fe9a.jpg)
Yaşamkent semt pazarına kavuşuyor
Tepebaşı Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan ve Yaşamkent Mahallesi’nde pazar günleri kurulacak semt pazarında 67 pazarcı ilk tezgahını 17 Mart Pazar günü 1576. Sokak’ta açacak.
![Büyükşehir'in iftar buluşmaları başladı](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/buyuksehir_in_iftar_bulusmalari_basladi_h31363_1a0bd.jpg)
Büyükşehir'in iftar buluşmaları başladı
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale gelen iftar buluşmaları kent merkezi ve kırsal ilçelerde başladı. Başkan Büyükerşen, engelli bireyler ve ailelerini ağırlarken Mahmudiye’de de ilçe sakinleri aynı sofrada bir araya geldi.
![100.Yıl Camisi ve Tesisleri törenle açıldı](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/100yil_camisi_ve_tesisleri_torenle_acildi_h31362_fdeb4.jpg)
100.Yıl Camisi ve Tesisleri törenle açıldı
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Asri Mezarlık’ta hizmete sunduğu “100. Yıl Camisi ve Tesisleri”, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in katıldığı törenle açıldı. Özel, eserin tüm CHP'li belediye başkanlarına örnek olacak bütünleşik bir kompleks olduğunu belirterek Büyükerşen’e teşekkür etti.
![Kazım Kurt: "Bundan sonra daha iyisini yapacağız"](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/kazim_kurt_bundan_sonra_daha_iyisini_yapacagiz_h31361_971da.jpeg)
Kazım Kurt: "Bundan sonra daha iyisini yapacağız"
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ‘Vizyon Projeleri’ içinde yer alan Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi’ni törenle hizmete açtı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in de katıldığı açılış töreninde konuşan Başkan Kurt, “Beş kuruş kredi kullanmadık, borçlanmadık. Bu binayı, Odunpazarı halkının tasarrufuyla, Odunpazarı Belediyesi'nin tasarruflu yönetimiyle bitirdik. Araç kiralamadığımız için 18 tane halk merkezi, 16 tane kreş, 12 tane halı saha, onlarca kütüphane, gençlik merkezleri, belediye hizmet alanları, binaları yaptık. Eskişehir, korkma biz bundan sonra daha iyisini yapacağız” dedi.
![HAYTAP Tepebaşı'nı örnek gösterdi](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/haytap_tepebasi_ni_ornek_gosterdi_h31356_def1e.jpg)
HAYTAP Tepebaşı'nı örnek gösterdi
Tepebaşı Belediyesi’nin 2019-2024 yılları arasında sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından hazırlanan karnede örnek alınabilir olarak gösterildi.
![Hatipoğlu'ndan EOSB ziyareti](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/hatipoglu_ndan_eosb_ziyareti_h31355_87713.jpg)
Hatipoğlu'ndan EOSB ziyareti
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, Tepebaşı Belediye Başkan adayı Hamid Yüzügüllü ile birlikte Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde (EOSB) faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret ederek, çalışan ve yöneticilerle buluştu.
![Kazım Kurt'tan 75. Yıl'da bin 500 kişiye iftar yemeği](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/kazim_kurt_tan_75_yil_da_bin_500_kisiye_iftar_yemegi_h31354_6289b.jpeg)
Kazım Kurt'tan 75. Yıl'da bin 500 kişiye iftar yemeği
Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, her Ramazanda olduğu gibi bu Ramazan'da da dayanışma, birlik ve beraberlik duygusunu yaşatmaya devam ediyor.
![Hatipoğlu kolları sıvadı Ramazan pidesi yaptı](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/hatipoglu-kollari-sivadi-ramazan-pidesi-yapti_56772.jpg)
Hatipoğlu kolları sıvadı Ramazan pidesi yaptı
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Ramazan'ın ilk gününde vatandaşlar için pide pişirip tezgaha geçti.
![Hatipoğlu ‘Kampüste Reklam Var’20’ etkinliğine katıldı](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/hatipoglu_kampuste_reklam_var20_etkinligine_katildi_h31345_f999d.jpg)
Hatipoğlu ‘Kampüste Reklam Var’20’ etkinliğine katıldı
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Anadolu Üniversitesi'nde düzenlenen ‘Kampüste Reklam Var’20’ etkinliğine konuk oldu.
![Odunpazarı'nda Ramazan coşkusu](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/odunpazari_nda_ramazan_coskusu_h31344_549e9.jpeg)
Odunpazarı'nda Ramazan coşkusu
Odunpazarı Belediyesi, her Ramazanda olduğu gibi bu Ramazanda da dayanışma, birlik ve beraberlik duygusunu yaşatmaya devam edecek.
![Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi törenle açıldı](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/bahriye_ucok_egitim_ve_gelisim_merkezi_torenle_acildi_h31343_c92af.jpg)
Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi törenle açıldı
Tepebaşı Belediyesi Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi’nin açılış töreni yoğun katılımla gerçekleşti.
![Yerel tohumlar bu kez Tohum Takas Şenliği'nde vatandaşlarla buluştu](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/yerel_tohumlar_bu_kez_tohum_takas_senligi_nde_vatandaslarla_bulustu_h31341_93dd0.jpg)
Yerel tohumlar bu kez Tohum Takas Şenliği'nde vatandaşlarla buluştu
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Üretim Merkezi’nde üretilen yerel tohumları vatandaşlarla buluşturan etkinlikler “Tohum Takas Şenliği” ile taçlandı. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’ndaki şenlikte Başkan Büyükerşen, yerel tohumları çocuklara emanet etti.
![Özkan Alp: "Sağlık çalışanlarının gönlünü yapacağım"](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/ozkan_alp_saglik_calisanlarinin_gonlunu_yapacagim_h31335_53edc.jpg)
Özkan Alp: "Sağlık çalışanlarının gönlünü yapacağım"
Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, Sağlık-Sen Eskişehir Şubesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine katıldı.
Kale Seyahat'in otobüsleri kadın gücü ile yollara çıkıyor
Kale Seyahat, Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında ulaşım sektöründeki erkek egemen iş yapısını kırarak kadın çalışanların elinin değdiği her işin güzelleştiğinin güçlü bir örneğini sergiledi. Kale Seyahat, otobüslerini kadın çalışanlarının isimleriyle donatarak dikkat çekti.
![Nebi Hatipoğlu, eşi Nazlı Hatipoğlu ile birlikte Kadınlar Günü etkinliğinde](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/nebi_hatipoglu_esi_nazli_hatipoglu_ile_birlikte_kadinlar_gunu_etkinliginde_h31333_82ef2.jpg)
Nebi Hatipoğlu, eşi Nazlı Hatipoğlu ile birlikte Kadınlar Günü etkinliğinde
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu MHP Kadın Kolları'nın 8 Mart kutlama etkinliğine katıldı.
![Valilikten 'sonik patlama' uyarısı](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/valilikten_sonik_patlama_uyarisi_h31332_15a04.jpg)
Valilikten 'sonik patlama' uyarısı
Eskişehir'de 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığı tarafından ses üstü test uçuşu yapacak. "Sonik patlama" adı verilen sese neden olabilecek test uçuşlarıyla ilgili valilik bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı.
![Kadınların el emeği sergisi törenle açıldı](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/kadinlarin_el_emegi_sergisi_torenle_acildi_h31331_61e08.jpg)
Kadınların el emeği sergisi törenle açıldı
Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri ve Deneyimli Kafelerden faydalanan kursiyerlerin hazırlamış oldukları ürünlerin yer aldığı El Emeği Sergisi CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in katılımıyla açıldı. Açılışta konuşan Başkan Ataç, “Kadınlarımızın çalışmalarını ve üretkenliklerini her zaman destekliyoruz” dedi.
![Valilik uyardı! Zirai don yaşanması bekleniyor](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/valilik_uyardi_zirai_don_yasanmasi_bekleniyor_h31330_0b3dc.jpg)
Valilik uyardı! Zirai don yaşanması bekleniyor
Eskişehir Valiliği'nin açıklamasına göre, Eskişehir'in bazı bölgelerine zirai don uyarısında bulunuldu.
![Özkan Alp'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paylaşımı](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/ozkan_alp_ten_8_mart_dunya_kadinlar_gunu_paylasimi_h31326_40bf0.jpeg)
Özkan Alp'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü paylaşımı
Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, sosyal medyadan yayınladığı video klip ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
![Kadınlar Günü'ne özel Gülden Karaböcek konseri](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/kadinlar_gunu_ne_ozel_gulden_karabocek_konseri_h31325_426ea.jpg)
Kadınlar Günü'ne özel Gülden Karaböcek konseri
Tepebaşı Belediyesi tarafından 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen Gülden Karaböcek konserinde bir araya gelen yaklaşık 3 bin kadın keyifli bir gün geçirdi.
![Belediyenin kadın çalışanlarına 8 Mart izni!](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/kadin_calisanlara_8_mart_izni_h31324_30460.jpg)
Belediyenin kadın çalışanlarına 8 Mart izni!
Kadınlara pozitif ayrımcılık tanıyan Odunpazarı Belediye Başkanı ve Adayı Kazım Kurt, her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kadın çalışanlarına tatil ilan etti. Başkan Kurt’un özel izni ile bu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de Odunpazarı Belediyesi’nin kadın çalışanları tam gün izinli olacak.
![Hatipoğlu İnönü'den seslendi: "Değişimin tam vakti olduğunu biliyoruz"](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/hatipoglu_inonu_den_seslendi_degisimin_tam_vakti_oldugunu_biliyoruz_h31323_2f28e.jpg)
Hatipoğlu İnönü'den seslendi: "Değişimin tam vakti olduğunu biliyoruz"
AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, yerel seçim çalışmaları çerçevesinde İnönü ilçesini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.
![Özkan Alp'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/ozkan_alp_ten_8_mart_dunya_kadinlar_gunu_mesaji_h31320_410ba.jpg)
Özkan Alp'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
![Hatipoğlu Hayvan Pazarı'nı gezdi üreticilerin derdini dinledi](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/hatipoglu_hayvan_pazari_ni_gezdi_ureticilerin_derdini_dinledi_h31317_a0448.jpg)
Hatipoğlu Hayvan Pazarı'nı gezdi üreticilerin derdini dinledi
AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, Muttalip Mahallesi'nde kurulan Hayvan Pazarı'nı gezdi.
![Kazım Kurt: "Ekmek en temel ihtiyaç fakat çok pahalı"](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/kazim_kurt_ekmek_en_temel_ihtiyac_fakat_cok_pahali_h31316_051ec.jpeg)
Kazım Kurt: "Ekmek en temel ihtiyaç fakat çok pahalı"
Temel gıda maddelerine, mazota, meyve ve sebzeye gelen zamların ardından dar gelirlinin temel besin kaynağı haline gelen ekmek fiyatı da artınca Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt kolları sıvayarak mahallelere İmece Fırınları yapmaya başladı.
![Tepebaşı sayesinde Çanakkale ruhunu yaşadılar](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/tepebasi_sayesinde_canakkale_ruhunu_yasadilar_h31315_5b7eb.jpg)
Tepebaşı sayesinde Çanakkale ruhunu yaşadılar
Tepebaşı Belediyesi’nin düzenlediği kültür turları kapsamında yüzlerce Eskişehirli daha Çanakkale Destanı’nın yazıldığı yarımadayı görme fırsatı buldu. Tarihi topraklarda duygu dolu anlar yaşayan Eskişehirli kadınlar, Tepebaşı Belediyesi’ne ve Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti.
![AB kapsayıcı meslek eğitim projesi; V.İN.E Projesi](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/ab_kapsayici_meslek_egitim_projesi_vine_projesi_h31314_57389.jpg)
AB kapsayıcı meslek eğitim projesi; V.İN.E Projesi
Almanya Inclusive Solutions Derneği koordinatörlüğünde Türk-Alman Kardeş-Kentler Federasyonu, Tepebaşı Belediyesi ve Şişli Belediyesi ortaklığında olan eğitim projesinin üçüncü teknik inceleme toplantısı Tepebaşı Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti.
![Obeziteye karşı farkındalık yürüyüşü](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/obeziteye-karsi-farkindalik-yuruyusu_d8381.jpg)
Obeziteye karşı farkındalık yürüyüşü
Anadolu Üniversitesi Dünya Obezite Farkındalık Günü’ne özel bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bunlardan biri de Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin obeziteye karşı farkındalık yürüyüşü oldu.
![Ekmeklik Buğday Çalıştayı düzenlendi](https://www.222haber.com/images/resize/100/332x204/haberler/2024/03/ekmeklik_bugday_calistayi_duzenlendi_h31311_deac2.jpg)
Ekmeklik Buğday Çalıştayı düzenlendi
Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde gerçekleştirilen Eskişehir'de Ekmeklik Buğday Çalıştayı'na katıldı. İl Müdürü Gümüş çalıştayda Eskişehir'de ekmeklik buğdayın üretimi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
![Öğrencilere Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitimi](https://www.222haber.com/images/resize/100/218x133/haberler/2024/03/ogrencilere-surdurulebilir-kalkinma-amaclari-egitimi_12360.jpg)
Öğrencilere Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitimi
Tepebaşı Belediyesi tarafından Eskişehir Bilnet ve Atayurt okullarında Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitimi düzenlendi. Eğitim sonunda öğrencilere atölye gerçekleştirildi.